Chory Krzyś będzie miał nową łazienkę. "Modny Białystok" zebrał ponad 10 tys. zł

2016.04.02 17:24
Ponad 10 tys. zł udało się zebrać podczas akcji "Modny Białystok Pomaga". Dzięki temu lada dzień ruszy remont łazienki podopiecznego Fundacji "Pomóż Im" – niespełna dwuletniego Krzysia.
Chory Krzyś będzie miał nową łazienkę. "Modny Białystok" zebrał ponad 10 tys. zł
Fot: Grzegorz Chuczun

"Modny Białystok Pomaga" to inicjatywa młodych, pełnych pasji i twórczego zaangażowania osób związanych ze światem mody, sztuki i mediów. Tegoroczna odsłona show modowo–artystycznego była już trzecią w swojej historii. Od samego początku stoją za nim m.in. Elwira Horosz – projektantka mody, a zarazem Ambasador Fundacji "Pomóż Im", Piotr Mordas – stylista fryzjer oraz Przemysław Sejwa – fotograf.

Dochód z imprezy był przeznaczony na sfinansowanie remontu łazienki Krzysia – podopiecznego Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. Remont, który ruszy w ciągu najbliższych dwóch tygodni, odbywa się w ramach projektu "Bajkowe Pokoje".

- Po podliczeniu wszystkich zebranych pieniędzy – wpływu z zakupu biletów wstępu, dochodu z licytacji wspaniałego tortu przygotowanego przez cukiernię Tortova by Aga oraz zabawy fantowej - łącznie zebraliśmy 10 074 zł – informuje Arnold Sobolewski, prezes Fundacji.

Dzięki tym środkom oraz dodatkowemu zaangażowaniu sponsorów będzie możliwy remont pomieszczenia, z którego na co dzień korzysta cierpiący na nieuleczalną chorobę Krzyś.

- Chłopiec znajduje się pod czułą opieką dziadków. Mieszkają w skromnym domu w Czarnej Białostockiej. Łazienka, z której korzystają, od dawna nadawała się do remontu, dlatego tym bardziej cieszę się, że prace ruszą dosłownie lada chwila. Pragnę jednocześnie okazać wdzięczność za wielkie serce pomysłodawcom i wszystkim partnerom, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, bez których nie byłoby to możliwe – dodaje.

Mowa m.in. o dyrekcji Teatru Dramatycznego, dzięki którym wydarzenie mogło odbyć się w tak szczególnym miejscu i wszystkich twórcach tego projektu.

Jak informuje Arnold Sobolewski, aktualnie dobiegają końca prace nad projektem łazienki, nad którym czuwa pracownia projektowa Front eM. Remont pomieszczenia będzie możliwy także dzięki sponsorom, m.in. firmie Cemhurt, a przede wszystkim spółce KAN, która przekaże na ten cel materiały niezbędne do wykonania nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz zrealizuje prace remontowe w tym zakresie.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

Polecamy
Delikatesy zoologiczne Zwierzyniec
Delikatesy zoologiczne Zwierzyniecul. Antoniukowska 56 lok. 3 (Galeria Antoniuk)
15-845 Białystok

Więcej informacji
1250 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39