Chroń swoją cerę przed szkodliwym promieniowaniem!

2021.06.25 14:04
Upał i żar tropików leje się z nieba. Słońce daje się we znaki. Lubisz się opalać? Jeśli tak, zabezpiecz swoją cerę i skórę przed szkodliwymi promieniami UV i UVA. Jeśli nie - też to zrób. Słońce działa na każdego!
Chroń swoją cerę przed szkodliwym promieniowaniem!
Fot: Anna Kulikowska

Dermatolodzy i kosmetolodzy przekonują nas, jak ważna jest ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym. Nic tak nie wpływa negatywnie na stan naszej twarzy, jak właśnie promieniowanie ultrafioletowe.

Promieniowanie UVA ma udokumentowany wpływ na starzenie się tkanek skóry. Powoduje ono bowiem tworzenie się wolnych rodników, przez które zmniejsza się produkcja kolagenu odpowiadającego za jędrność i elastyczność skóry. Skutkiem tego są zaburzone funkcje ochronne skóry. Ponadto promieniowanie UV powoduje powstawanie zmarszczek, bruzd, plam barwnikowych, rumieni, rozszerzonych naczyń krwionośnych.

Zatem, jeśli chcesz uchronić się przed zmarszczkami – używaj kremów z wysokim filtrem. Najlepiej egzamin zdają kosmetyki z filtrem SPF 50. Co ważne, kremy takie powinny być używane przez nas cały rok, nie tylko latem. Zimą słońce także może uszkodzić naszą cerę. Profilaktyka jest niezwykle istotna.

Można wyraźnie zauważyć trend w kosmetologii, w którym odchodzi się od silnych kremów przeciwzmarszczkowych na rzecz kremów z wysokim filtrem, co ma zapobiec występowaniu zmian skórnych, a nie tylko niwelowanie zmarszczek już powstałych.

Ponadto wysoki filtr znajdziemy także w kremach BB, CC i fluidach.

Filtry jednak nie sumują się, jeśli posiadasz np. krem z SPF 20 i fluid z SPF 30, nie zabezpieczy to skutecznie cery, tak jak produkty z filtrem 50. Ostatecznie będziesz chroniony_a filtrem wyższym, czyli 30, co nie da tak skutecznego zabezpieczenia jak kosmetyk z SPF 50.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1311 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39