Ciekawi świata. Poznajcie tajemnice afrykańskiego plemienia Himba! [KONKURS]

2024.04.19 09:00
W białostockim klubie Fama zobaczymy wystawę zdjęć z egzotycznej Namibii. O szczegółach swojej wyprawy opowie nam znany podróżnik Krzysztof Werema. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek (23 kwietnia).
Ciekawi świata. Poznajcie tajemnice afrykańskiego plemienia Himba! [KONKURS]
Fot: Materiały organizatora

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza nas do udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu "Ciekawi świata". Tym razem, gościem specjalnym będzie znany podróżnik i fotograf Krzysztof Werema. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy wtorek (23 kwietnia) o godzinie 18:00 w białostockim klubie Fama.

"Gdzie skóra jest czerwona. W plemieniu Himba".

Piotr Werema już od lat realizuje swój długoterminowy projekt „Ginące Plemiona”. Każdy etap jego przedsięwzięcia zamyka wystawa wykonanych przez niego podczas podróży fotografii. Podczas wtorkowego spotkania zobaczymy zdjęcia z jego wyprawy do Namibii. Podróżnik skupił się głównie na północy tego egzotycznego kraju, czyli obszarze Kunene, zwanym też Kaokolandem, ze stolicą w Opuwo. Na swoich fotografiach uwiecznił region zamieszkany przez plemiona Himba oraz Herero. Co ciekawe, okolice te z reguły są niedostępne dla przeciętnych turystów.

Misją Piotra Weremy jest pokazanie światu afrykańskich miejsc, w niewielkim tylko stopniu skażonych cywilizacją. Dąży do uchwycenia przemian zachodzących na tym kontynencie oraz wpływu, jaki wywiera na nie nowoczesny świat. Afryka to miejsce kontrastów. Tu wojownik, ubrany w tradycyjny strój trzyma w ręku telefon komórkowy. Kultywujące tradycje plemienne kobiety robią zakupy w supermarkecie.

Z wykształcenia archeolog, z zawodu i pasji podróżnik oraz fotograf

Fotograf czerpie inspirację ze sztuki surrealistycznej, symboliki, ludzkiego ciała oraz studium afrykańskiego pochodzenia etnicznego. Jego prace pokazywane były w Polsce, Australii, Irlandii, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. Piotr Werema z wykształcenia jest archeologiem.

Na naszym portalu trwa konkurs, w którym do wygrania są bilety na wtorkowe spotkanie z podróżnikiem KONKURS

Więcej informacji o wydarzeniu: w naszym kalendarzu imprez

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

840 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39