Ciekawy festiwal literacki. Można wesprzeć organizację imprezy

2018.01.22 11:04
W sierpniu odbędzie się kolejna edycja festiwalu literackiego "Patrząc na Wschód". Miejsce jest malownicze - to Buda Ruska na Suwalszczyźnie.
Ciekawy festiwal literacki. Można wesprzeć organizację imprezy
Fot: materiały organizatora

W pobliżu Wigierskiego Parku Narodowego, na styku wschodu i zachodu, w miejscu, w którym krzyżują się języki, religie, nacje i kultury, w dziewiczym zakątku północno-wschodniej Polski, organizowany jest kameralny festiwal literacki "Patrząc na Wschód".

Do tej pory odbyły się trzy edycje imprezy, a gośćmi byli m.in. tacy wybitni pisarze i znawcy Wschodu jak: Aneta Prymaka-Oniszk, Wacław Radziwinowicz, Wojciech Górecki, Jacek Hugo-Bader, Wojciech Jagielski, Michał Książek, Andrzej Strumiłło, Piotr Nesterowicz, Jędrzej Morawiecki. Tegoroczna edycja zaplanowana jest w dniach 15-19 sierpnia. W programie znajdą się spotkania z pisarzami, pokazy filmów i slajdów, dyskusje oraz kiermasz książek.

Organizatorzy imprezy - Piotr Brysacz i Piotr Malczewski - proszą o jej finansowe wsparcie. Jak tłumaczą, dotychczasowe edycje festiwalu organizowali z własnych środków.

- Impreza przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, stała się duża i okazała i - by taką pozostała - nie poradzimy sobie sami finansowo - przyznają organizatorzy.

Zbiórka została uruchomiona na portalu crowdfundingowym PolakPotrafi.pl. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone głównie na honoraria dla zaproszonych gwiazd festiwalu - pisarzy, reporterów, filmowców, podróżników, na druk wielkoformatowych fotografii po to, by stworzyć kontemplatorium (niecodzienną wystawę chmur z całego świata w plenerze), a także na zakwaterowanie gości festiwalu.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1633 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39