Cmentarz farny w Białymstoku. Odkryj jego historię

2018.02.14 12:59
Cmentarzowi farnemu jest poświęcona publikacja, której promocja odbędzie się w białostockim Ratuszu. Książka zawiera wiele ciekawostek o historii i walorach artystycznych nekropolii.
Cmentarz farny w Białymstoku. Odkryj jego historię
Fot: UM Białystok

Publikacja "Cmentarz farny w Białymstoku" została podzielona na pięć części. Wstęp odnosi się do religijnego znaczenia nekropolii. Następnie omówiona została historia cmentarza. Ciekawe informacje zawiera rozdział o rozplanowaniu, typologii i walorach artystycznych nagrobków. Ważną częścią monografii jest opowieść o grobach sławnych i znanych białostoczan, która inspiruje do zwiedzania cmentarza i odnajdywania miejsc w niej opisanych. Ostatni rozdział publikacji zawiera alfabetycznie ujęte biogramy ponad 100 zasłużonych dla miasta osób pochowanych na cmentarzu farnym.

Autorami książki są: Joanna Kotyńska-Stetkiewicz, Elżbieta Kozłowska-Świątkowska, Aneta Kułak, Andrzej Lechowski, Adam Szot i Wiesław Wróbel.

Nad realizacją publikacji czuwała Fundacja Ochrony Zabytków "Na rubieży". Projekt otrzymał finansowe wsparcie Miasta. Monografia "Cmentarz farny w Białymstoku" została wydana w nakładzie 300 egzemplarzy.

Promocja odbędzie się w czwartek (15.02), początek o godz. 17.00.

Szczegóły: Cmentarz farny w Białymstoku

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1457 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39