Co dalej z Hetmanem?

2006.05.25 00:00
Po porażce z Ruchem Chorzów piłkarze Jagiellonii praktycznie stracili szanse na awans do ekstraklasy, ale jest dobra wiadomość dla kibiców, wreszcie rozpoczęła się komunalizacja stadionu Hetmana.

Komendant Wojewódzki Policji zdecydował się przekazać obiekt miastu i w tej sprawie wysłał pismo do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. O tym fakcie poinformował prezydent Białegostoku, Ryszard Tur, który był uczestnikiem debaty o przyszłości Jagielonii, zorganizowanej przez Gazetę Wyborczą. Pozytywna decyzja ministra jest tylko kwestią czasu, ale procedury urzędnicze powodują, że na przejęcie stadionu przez miasto trzeba będzie poczekać kilka miesięcy.

Jednym z głównych tematów, jakie poruszono na debacie była budowa Galerii Jagielonia, która zapewnić ma odpowiednie finansowanie drużyny piłkarskiej. I tutaj powiało optymizmem. We wrześniu bowiem powinny być gotowe plany zagospodarowania przestrzennego, które uwzględniają tę inwestycję. Deczyzja w tej sprawie należeć będzie do radnych, a ci już wyrazili wstępną zgodę na budowę galerii. Jej przeciwnikiem jest natomiast wojewoda, Jan Dobrzyński.

Anna Czudaj

815 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39