Co kryje białostocka spalarnia. W sobotę będzie można się o tym przekonać

2019.04.11 09:01
W najbliższą sobotę (13.04) białostoczanie i nie tylko znów będą mogli odwiedzić Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, czyli po prostu spalarnię.
Co kryje białostocka spalarnia. W sobotę będzie można się o tym przekonać
Fot: odpady.bialystok.pl

13 kwietnia odbędzie się kolejny dzień otwarty w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku. Wszystkie zainteresowane osoby, które wezmą w nim udział, będą mogły zobaczyć, jak dzięki spalaniu odpadów produkowana jest energia elektryczna i ciepło systemowe, które trafia do mieszkańców miasta. 

Jest to naprawdę ciekawa wycieczka, ponieważ Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Białymstoku to jedna z pierwszych spalarni tego typu w Polsce. Dzięki termicznemu przekształcaniu odpadów produkowana jest tu energia elektryczna i cieplna, z której korzystają mieszkańcy Białegostoku. 

W najbliższą sobotę odbędą się dwie wycieczki. Pierwsza o godz. 10.00, druga o godz. 12.00. Trwają one zazwyczaj niecałe 2 godziny. Aby wziąć udział w zwiedzaniu spalarni, należy przesłać zgłoszenie za pomocą formularza internetowego znajdującego na stronie Nasz Białystok jest eko. Zapisy trwają do 12 kwietnia (piątek) do godz. 12.00 lub do wyczerpania się miejsc. 

Spalarnia została otwarta w lutym 2016 roku. Instalacja jest przyjazna dla środowiska i mieszkańców Białegostoku. Jest to element powstającego nowoczesnego systemu gospodarki odpadami, obejmującego również wdrożenie selektywnej zbiórki odpadów i budowę sortowni na składowisku w Hryniewiczach. Całkowity koszt budowy ZUOK w Białymstoku to 333 mln zł.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1302 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39