Co masz na głowie? Moda na siwość

2021.07.22 07:54
Farbowane? Czy naturalne? Pasemka? Czy ombre? Dziś możliwości jest bez liku. W drogeriach ogromny wybór farb do włosów, u fryzjera przyzwyczaiłyśmy się mówić: "Rude, jak zawsze!" A jednak może zostać przy naturalnej barwie włosów? A co jeśli "wychodzą" nam już siwe? Albo cała głowa jest w siwych włosach? Zostawić czy farbować?
Co masz na głowie? Moda na siwość
Fot: Pixabay.com

Na Festiwal w Cannes zjechały gwiazdy kina największego formatu. O ile celem tego festiwalu jest wyłonienie najlepszych twórców i filmów ostatniego czasu, to szerokim echem odbiły się wizerunki obecnych tam aktorek. Piękne suknie od najlepszych projektantów zwracały uwagę całego świata, jednak media rozpisywały się o siwych włosach: Andie MacDowell czy Jodie Foster.

Szare włosy to znak pewnego buntu przeciw panującemu kultu perfekcyjnego piękna. Włosy o tym kolorze noszą kobiety, które pragną zachować naturalny image. W Polsce z siwości znana jest pisarka Manuela Gretkowska.

W czasach, gdy chcemy żyć bardziej ekologicznie, gdy unikamy inwazyjnych kosmetyków, gdy świadomość dbałości o środowisko wzrasta – wybór naturalnego koloru włosów staje się jednym ze składowych punktów ograniczania konsumpcji.

Siwe włosy pojawiają się w różnym wieku. Stereotypowo przypisane są dla starszych osób. Jednak mamy wiele przykładów na to, że to mit. Tak naprawdę siwiejmy na różnych etapach życia, czasem proces ten zachodzi powoli, jednak są sytuacje, najczęściej stresujące, gdy siwych włosów przybywa zaskakująco dużo i szybko.

Może spróbujmy zaakceptować ten fakt. Siwe, szare, krótkie czy długie, na pewno w zgodzie z naturą.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl
1269 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39