Co symbolizuje biała koszula? Odpowiedź na wystawie fotograficznej "Zobacz więcej"

2023.09.01 10:32
To wydarzenie skupia uwagę na problemach osób walczących z chorobami przewlekłymi oraz społecznym wykluczeniem. Wernisaż fotografii Magdy Rdest-Nowak, będący pierwszą odsłoną zdjęć z projektu "Zobacz więcej", zaprasza do spojrzenia głębiej i zrozumienia walki, którą toczą codziennie liczni ludzie.
Co symbolizuje biała koszula? Odpowiedź na wystawie fotograficznej "Zobacz więcej"
Fot: Zobacz Więcej / Facebook

Projekt "Zobacz więcej" to inicjatywa o ogólnopolskim zasięgu, która w tegorocznej, czyli 2 edycji zgromadziła 365 uczestników z 12 miast, w tym mieszkańców Białegostoku. Idea tego przedsięwzięcia jest niezwykle ważna - poprzez artystyczną formę fotografii skupia uwagę na kwestiach zdrowia psychicznego oraz trudnościach związanych z chorobami przewlekłymi. W ramach tej inicjatywy, uczestnicy pozowali do zdjęć w białych koszulach, symbolizujących niezauważalne na pierwszy rzut oka problemy takie jak depresja, choroby onkologiczne, stany lękowe czy choroby dwubiegunowe. Te białe koszule, które noszą na sobie, stają się manifestem ich walki i siły w obliczu tych trudności.

Fotografie autorstwa Magdy Rdest-Nowak to nie tylko estetyczne kadry, ale także głęboka opowieść o ludziach, ich siłach i emocjach. Sesje zdjęciowe oddały uczestnikom szansę podzielenia się swoimi historiami i doświadczeniami, ukazując, że za codziennym uśmiechem kryją się nieznane nikomu trudności. Mieszkańcy Białegostoku również stanęli przed obiektywem Magdy Rdest-Nowak, a ich zdjęcia zostaną zaprezentowane podczas wystawy. Blisko 40 indywidualnych fotografii, a także grupowe zdjęcie, ukazujące jedność i solidarność, pozwolą spojrzeć na temat zdrowia psychicznego z zupełnie nowej perspektywy.

Magda Rdest-Nowak, pomysłodawczyni projektu, to nie tylko fotografka, ale także społeczniczka zaangażowana w wiele akcji mających na celu pomoc innym. Jako prezeska Fundacji "Zobacz Więcej" wprowadza innowacyjne projekty społeczne, skupiające się na potrzebach osób borykających się z trudnościami zdrowotnymi. Na wernisażu wystawy oprócz autorów zdjęć i organizatorów, pojawią się także zaproszeni goście oraz uczestnicy projektu.

Białostocki Finał Projektu Fotograficznego "Zobacz więcej" odbędzie się w sobotę (2.09) w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej.

Więcej informacji: Białostocki Finał Projektu Fotograficznego "Zobacz więcej"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1429 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39