Co za metamorfoza. Ślepsk znów zwyciężył

2022.01.29 10:17
W piątkowy (28.01) wieczór Ślepsk wygrał drugi mecz pod wodzą nowego trenera - Dominika Kwapisiewicza (piąty triumf w całym sezonie). Suwalczanie w bardzo dobrym stylu - oraz bez straty seta - pokonali na wyjeździe Czarnych Radom.
Fot: Ślepsk Malow Suwałki

Dla zespołu Cerrad Enea Czarni Radom mecz ze Ślepskiem był pierwszym spotkaniem w nowej hali. Inauguracja gospodarzom nie wyszła, gdyż ekipa prowadzona przez Jakuba Bednaruka poległa ze Ślepskiem 0:3.

Pierwsza partia rozgrywana była pod wyraźne dyktando suwalczan. Biało-Niebiescy cały czas znajdowali się na prowadzeniu, czego efektem było zwycięstwo 25:20. Kolejna odsłona starcia okazała się już bardziej wyrównana. Choć podopieczni Dominika Kwapisiewicza znów długo mieli kilka oczek przewagi, to jednak w końcówce gospodarze doprowadzili do stanu po 21 i zrobiło się nerwowo. Ostatecznie Ślepsk zdołał na szczęście wygrać seta 26:24, a ponieważ następna partia to była już kompletna dominacja drużyny z północno-wschodniej części kraju (wynik 25:16), cały mecz zakończył się triumfem Podlasian 3:0.

Tytuł MVP spotkania otrzymał Paweł Halaba. Przyjmujący Ślepska zdobył 17 punktów.

Dzięki ograniu Czarnych Biało-Niebiescy awansowali w tabeli PlusLigi na miejsce numer 11. W następnej kolejce Ślepsk podejmie we własnej hali zamykającą stawkę Stal Nysa.