Co za niespodzianka! Mike Tyson odwiedził województwo podlaskie

2023.11.07 20:30
We wtorek (7.10) województwo podlaskie, a dokładnie Piątnicę k. Łomży odwiedził najmłodszy w historii zawodowy mistrz świata w wadze ciężkiej, a zarazem ikona popkultury - Mike Tyson. "Żelazny Mike" wybrał się w to miejsce w poszukiwaniu nowych gołębi do swojej hodowli.
Co za niespodzianka! Mike Tyson odwiedził województwo podlaskie
Fot: teamhypetalk - Instagram
Mike Tyson w Piątnicy

Tyson jest znany nie tylko ze swojej ringowej agresji, ale także z hodowania od połowy lat 80. gołębi. Owa pasja zdaniem amerykańskiego pięściarza, przynosi mu spokój oraz zapewnia frajdę.

W Piątnicy Tyson zakupił aż 100 gołębi. Zdjęcie przedstawiające byłego mistrza świata w towarzystwie gospodarza z Ziemi Łomżyńskiej obiegło dzisiaj media społecznościowe.

Nie była to pierwsza wizyta Tysona w Polsce. Były pięściarz regularnie przybywa nad Wisłę w roli ambasadora napoju energetycznego z jego wizerunkiem.

57-letni Mike Tyson jest dwukrotnym zawodowym mistrzem świata w kategorii ciężkiej (w latach 1986–1990 i w 1996). Po dziś dzień najmłodszym mistrzem świata w tej wadze w historii boksu zawodowego, którym został w wieku 20 lat, 4 miesięcy i 22 dni. Tyson zdobył mistrzostwo świata czterech najważniejszych federacji bokserskich: WBC, WBO, IBF i WBA. Ze względu na bardzo agresywny sposób walki zyskał przydomki "Bestia" i "Żelazny Mike".

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

771 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39