Co za występ. Białostoczanin pobił ponad 20-letni rekord Polski!

2022.02.22 20:52
We wtorek (22.02) odbył się lekkoatletyczny mityng ORLEN Copernicus Cup Toruń 2022. Podczas tego sportowego wydarzenia rekord kraju pobił zawodnik Podlasia Białystok - Damian Czykier. 29-latek w zmaganiach na 60 m przez płotki osiągnął czas 7,48 s.
Fot: Tomasz Kasjaniuk/pzla.pl

ORLEN Copernicus Cup to najsilniej obsadzony halowy mityng lekkoatletyczny w Polsce, jeden z siedmiu tegorocznych mityngów tzw. złotej kategorii World Athletics Indoor Tour. Rozgrywana w Toruniu impreza przyniosła wiele interesujących rozstrzygnięć, a jednym z bohaterów zawodów został Damian Czykier. Przedstawiciel Podlasia Białystok w finale biegu na 60 m przez płotki zajął 1. miejsce, ale ważniejszy od zajętej lokaty jest czas osiągnięty przez 29-latka. Czykier zameldował się na mecie z rezultatem 7,48 s, co jest nowym rekordem kraju.

Poprzedni najlepszy wynik - 7,51 s - należał do Tomasza Ścigaczewskiego i ustanowiony został w 1999 r. podczas mistrzostw świata w Maebashi.