Czas na 3. rundę Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Zapisy trwają do czwartku

2022.06.21 12:39
Przed nami 3. runda STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Impreza rozegrana zostanie już w najbliższą sobotę (25.06).
Czas na 3. rundę Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Zapisy trwają do czwartku
Fot: Grzegorz Chuczun

Dokładnie miesiąc temu mogliśmy emocjonować się 41. Rajdem Podlaskim, który po 55 latach przerwy powrócił do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Odcinki specjalne w Białymstoku i okolicach - mimo niekorzystnej pogody - przyciągnęły ogromną liczbę widzów, a szutrową rywalizację ostatecznie wygrała szwedzka załoga Kristensson/Johansson (Hyundai i20 R5). W sobotę znów będziemy świadkami sportowo-motoryzacyjnych zmagań, bo do skutku dojdzie 3. runda STAG Samochodowych Mistrzostw Białegostoku. Impreza ta w stolicy Podlasia cieszy się naprawdę sporym zainteresowaniem. Za każdym razem w zawodach startuje kilkadziesiąt ekip i tym razem nie będzie inaczej.

Organizatorzy przygotowali dwie lokalizacje. Uczestnicy sobotniego wydarzenia o jak najlepsze czasy powalczą na parkingu stadionu miejskiego (ul. Słoneczna) oraz na Torze Białystok (ul. Ciołkowskiego). Obie próby będzie trzeba przejechać 4-krotnie, dzięki czemu długość wszystkich odcinków wyniesie ponad 21 km.

Zapisy do zawodów trwają do czwartku (23.06) do godz. 15.00. Rywalizacja w ramach 3. rundy STAG SMB rozpocznie się w sobotę o godz. 10.00. Najpierw kierowcy zaprezentują swe umiejętności przy obiekcie, na którym mecze rozgrywa białostocka Jagiellonia.

W tej chwili na czele klasyfikacji generalnej cyklu jest załoga Tomasz Wasilewski/Łukasz Struk, która to zgromadziła na swym koncie 48 punktów. Tuż za wspomnianą dwójką są Janusz Pietruczuk i Sebastian Zarecki (43 pkt), natomiast 3. miejsce zajmują Piotr Samusiewicz oraz Izabela Kisielewska (38 pkt).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

771 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39