Czas na coroczny bezpłatny kurs dla wolontariuszy. Trwają zapisy

2017.04.02 12:42
Można jeszcze zapisać się na kurs dla wolontariuszy, podczas którego każdy, chcący nieść pomoc innych, nabędzie niezbędną do tego wiedzę oraz umiejętności.
Czas na coroczny bezpłatny kurs dla wolontariuszy. Trwają zapisy
Fot: pomozim.org.pl
Kurs wolontariatu w 2016 r. cieszył się dużym zainteresowaniem

Fundacja "Pomóż Im" organizuje coroczny bezpłatny kurs dla wolontariuszy.

- Dysponujesz wolnym czasem i czujesz, że mógłbyś go "podarować" innym, tym którzy potrzebują Twojej sprawczej ręki? Odkrywasz w sobie potrzebę niesienia pomocy, chciałbyś dowiedzieć się więcej o sobie, rozwinąć swoje umiejętności bycia z drugim człowiekiem lub po prostu - pragniesz realizować swoje pomysły i poszerzać własne możliwości? Dołącz do grona naszych wolontariuszy! - zachęcają przedstawiciele Fundacji.

Kurs jest dedykowany zarówno do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów, jak i wszystkich innych dorosłych osób. Składa się z 4 spotkań w terminach 5, 12, 19 i 26 kwietnia o godz. 18.00 w Auli Wydziału Nauk o Zdrowiu UMB przy ul. Szpitalnej.

Uczestnicy poznają m.in. podstawowe terminy związane z wolontariatem, prawa i obowiązki wolontariuszy, opis działalności Fundacji, zagadnienia ogólne z zakresu opieki paliatywno-hospicyjnej, zagadnienia z zakresu chorób nowotworowych i wolontariatu na oddziale onkologicznym oraz dowiedzą się więcej o pierwszej pomocy na szkoleniu teoretycznym i organizacyjnie przygotują się do głównej zbiórki Pól Nadziei.

Każdy weźmie także udział w zajęciach praktycznych oraz w akcji charytatywnej. Na koniec zaś wszyscy otrzymają stosowne certyfikaty potwierdzające nabycie odpowiednich umiejętności.

Zapisy na kurs przyjmowane są drogą mailową (wolontariat@pomozim.org.pl), należy podać swoje imię, nazwisko i numer telefonu kontaktowego.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1987 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39