Czas na odpoczynek. Podlascy uczniowie zaczynają ferie zimowe

2017.01.23 08:11
Dzieci i młodzież z Podlasia rozpoczynają upragnione ferie zimowe. Niektórzy z tej okazji wyjadą, inni spędzą czas w miejscu zamieszkania. W Białymstoku atrakcji nie zabraknie.
Czas na odpoczynek. Podlascy uczniowie zaczynają ferie zimowe
Fot: pixabay.com

Uczniowie z woj. podlaskiego mają już ferie zimowe. Potrwają one od 23 stycznia do 5 lutego. W tym samym czasie wolne od szkoły mają dzieci i młodzież z woj. warmińsko-mazurskiego, wcześniej rozpoczęły ferie woj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Wielu rodziców w tym czasie zabierze swoje pociechy na zimowy wypoczynek, szczególnie popularnym kierunkiem są na tę okazję polskie góry, gdzie można chociażby pojeździć na nartach. Organizowane są w tym czasie także różnego rodzaju wyjazdy i obozy.

Niekoniecznie trzeba udać się daleko, żeby dobrze się w tym czasie bawić. W Białymstoku nie zabraknie atrakcji. Sprawdź: Co robić podczas ferii? Duży wybór warsztatów, bale karnawałowe i dyskoteka oraz Dzieci będą zadowolone. Moc sportowych atrakcji w czasie zimowych ferii.

Podlascy policjanci przypominają dzieciom podstawowe zasady zimowego wypoczynku na świeżym powietrzu. Istotne jest m.in. ubieranie się stosownie do pogody, a podczas zabaw na śniegu - pilnowanie swoich wartościowych przedmiotów. Należy też sprawdzić stan techniczny sanek, a do zjazdu na nich wybierać bezpieczne miejsca. Pod żadnym pozorem nie powinno się rzucać w jeżdżące pojazdy śnieżkami, bo może to doprowadzić do kolizji. Kulig można organizować tylko pod opieką osób dorosłych.

Biorąc pod uwagę, że duża część dzieci i młodzieży będzie w wolnym czasie sporo korzystać z internetu, policjanci uczulają na kilka kwestii. Nie wolno podawać w sieci swoich danych, jeżeli coś w internecie nas zaniepokoi, trzeba to zgłosić osobie dorosłej, niezbędny jest także program antywirusowy zainstalowany na komputerze.

Także strażnicy miejscy zadbają o bezpieczeństwo uczniów przebywających na feriach zimowych, kontrolując miejsca, gdzie będą one spędzać swój wolny czas, m.in. place zabaw, skwery czy rejony szkół.

Kontrolowane będą również miejsca, które mogłyby być wykorzystywane do jazdy na sankach i nartach, zamarznięte stawy i zbiorniki wodne, które mogłyby służyć za lodowisko oraz punkty sprzedaży alkoholu, zwłaszcza w zakresie dostępu do nich osób nieletnich.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

Polecamy
Delikatesy zoologiczne Zwierzyniec
Delikatesy zoologiczne Zwierzyniecul. Antoniukowska 56 lok. 3 (Galeria Antoniuk)
15-845 Białystok

Więcej informacji
1847 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39