Czas wyciągnąć rolki. Startuje nowy sezon Nightskating Białystok

2024.04.18 15:44
Po ponad półrocznej przerwie na ulice naszego miasta wracają rolkarze. Organizatorzy Nightskating Białystok na pierwszy w tym sezonie przejazd wieczorową porą przygotowali trasę liczącą ok. 15 km.
Czas wyciągnąć rolki. Startuje nowy sezon Nightskating Białystok
Fot: Orzech Photography/Fundacja Chodź Na Rolki

Start i meta w nowym miejscu

Nightskating to cykl największych imprez rolkowych na Podlasiu polegający na przejazdach rolkarzy głównymi ulicami miasta wieczorową porą, które pozwalają spojrzeć na Białystok z nieco innej perspektywy oraz stworzyć radosną i bezpieczną przestrzeń dla wszystkich sympatyków ośmiu kółek. Fundacja Chodź Na Rolki popularyzuje jazdę na rolkach jako sport i formę rekreacji dla wszystkich, niezależnie od wieku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

- Podczas otwarcia sezonu start przejazdu rozpoczniemy z nowej lokalizacji - Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Teatrem Dramatycznym. Pojedziemy głównymi ulicami miasta, z czego większość z nich będzie dość płaska. Znajdzie się jednak kilka zjazdów i podjazdów, więc wymagana jest umiejętność nagłego hamowania, nawet z górki. Dokładną trasę można znaleźć na naszym facebookowym profilu. Otwarcie sezonu jest już samo w sobie mocno wyczekiwane, dlatego podczas pierwszego przejazdu właśnie to jest naszym tematem przewodnim i nie narzucamy innego. Bardzo zachęcamy do tego, aby elementem stroju każdego uczestnika stał się jednak kask. Będzie można za to zgarnąć wlepkę Nightskating Białystok lub #chodźnarolki - informuje Justyna Wojdakowska z Fundacji Chodź Na Rolki.

Będzie szeroko i komfortowo

Organizatorzy poprzez wydarzenie zatytułowane Nightskating Białystok pragną zwrócić uwagę władz administracji samorządowej na brak infrastruktury do nauki i rozwijania umiejętności rolkowych. Skateparki, alejki parkowe, ścieżki rowerowe, chodniki i boiska często są przepełnione innymi uczestnikami i nie ma tam możliwości rozwijania rolkowej pasji. Fundacji zależy więc na tym, aby powstało bezpieczne i oddzielone od ruchu pieszego i drogowego miejsce, w którym wszyscy miłośnicy jazdy na rolkach mogliby spędzać czas niezależnie od posiadanych umiejętności.

- Nightskating został stworzony m.in. po to, aby każdy rolkarz mógł doświadczyć jazdy po szerokim pasie jezdni. Nawet przy zwykłej jeździe do przodu, dla pełnego komfortu, potrzebujemy dużo więcej miejsca, niż często mamy do dyspozycji na ścieżkach rowerowych. Ulice na co dzień zarezerwowane są wyłącznie dla pojazdów, dlatego uczestnicy nightskatingów mogą w ich czasie spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy, co każde wydarzenie czyni jedynym w swoim rodzaju. Możemy na własne oczy zobaczyć, jak wiele osób jeździ na rolkach w Białymstoku i stać się częścią grupy, która ma wspólną pasję. To niepowtarzalne, bardzo budujące uczucie - dodaje Justyna Wojdakowska.

Rolkowy sezon 2024 wystartuje w niedzielę (21.04) o godz. 20.00, aczkolwiek zbiórka na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Teatrem Dramatycznym planowana jest już 60 minut wcześniej.

Patronem medialnym wydarzenia jest BiałystokOnline.

Więcej informacji: 1. Nightskating Białystok 2024

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl
919 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39