1. Nightskating Białystok 2024

dodane dnia: 2024-04-17 przez: Dali01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
1. Nightskating Białystok 2024
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2024-04-21
Organizatorzy zapraszają na 1. Nightskating Białystok 2024.

Nightskating to cykl największych imprez rolkowych na Podlasiu, polegający na przejazdach rolkarzy głównymi ulicami miasta wieczorną porą, które pozwalają spojrzeć na Białystok z nieco innej perspektywy oraz stworzyć radosną i bezpieczną przestrzeń dla wszystkich sympatyków ośmiu kółek. Fundacja chodź na rolki popularyzuje jazdę na rolkach jako sport i formę rekreacji dla wszystkich, niezależnie od wieku. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Fundacja chodź na rolki pragnie zwrócić uwagę władz administracji samorządowej na brak infrastruktury do nauki i rozwijania umiejętności rolkowych. Skateparki, alejki parkowe, ścieżki rowerowe, chodniki i boiska często są przepełnione innymi uczestnikami i nie ma w nich możliwości rozwijania rolkowej pasji. Zależy nam na powstaniu bezpiecznego i oddzielonego od ruchu pieszego i drogowego miejsca, w którym wszyscy miłośnicy jazdy na rolkach będą mogli spędzać czas niezależnie od posiadanych umiejętności.

Najważniejsze zasady obowiązujące podczas wydarzenia:
➡ Lewa wolna - ta strona jezdni zarezerwowana jest wyłącznie dla członków NS TEAM oraz dla służb porządkowych i medycznych.
➡ Ręce w górze - sygnał dla osób jadących z tyłu o zbliżającym się niebezpieczeństwie lub niebezpiecznym odcinku trasu.
➡ W przejazdach mogą wziąć udział wyłącznie osoby poruszające się na rolkach lub wrotkach. które posiadają co najmniej podstawowe umiejętności poruszania się i hamowania.
➡ Uczestnicy do 13 roku życia mają obowiązek uczestnictwa w przejeździe pod opieką osoby dorosłej.
➡ Osoby niepełnoletnie mają obowiązek jazdy w kasku oraz komplecie ochraniaczy. Zachęcamy jednak wszystkich do dawania dobrego przykładu najmłodszym rolkarzom i normalizowania jazdy na rolkach w kasku!
➡ Uczestnicy biorą udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność i zobowiązują się do zachowywania w sposób, który nie zagraża bezpieczeństwu innym uczestnikom, a także zobowiązani są do przestrzegania zaleceń członków NS Team oraz służb porządkowych i ratunkowych.

Na wspólną jazdę zaproszeni są wszyscy miłośnicy jazdy na ROLKACH i WROTKACH. Jeśli potrafisz jeździć w TŁUMIE, nagle ZAHAMOWAĆ i utrzymać PRĘDKOŚĆ na około 15-kilometrowej trasie, to wydarzenie dla Ciebie! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorzy zachecają do jazdy w kasku i ochraniaczach.

19:00 - zbiórka uczestników na Placu Józefa Piłsudskiego
20:00 - start przejazdu
20:00 - 22:00 - przejazd ulicami miasta i pamiątkowe zdjęcie uczestników na mecie
Miejsce imprezy
Plac im. Józefa Piłsudskiego w Białymstoku (pod Teatrem Dramatycznym)

1588 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39