Czeka nas wielka uczta! Aż dwa festiwale gastronomiczne w jednym miejscu [KONKURS]

2024.03.19 12:57
Różnorodność alkoholi i azjatyckie smaki, czyli Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych oraz Festiwal Azjatycki - to właśnie czeka nas na Stadionie Miejskim w Białymstoku.
Czeka nas wielka uczta! Aż dwa festiwale gastronomiczne w jednym miejscu [KONKURS]
Fot: Redakcja BialystokOnline

Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych, a także Festiwal Azjatycki odbędą się w sobotę (23 marca) i niedzielę (24 marca) na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych

Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych to okazja dla miłośników rzemieślniczych alkoholi, aby spróbować wyrobów najlepszych piwowarów, winiarzy i cydrowników z naszego kraju, a to wszystko w towarzystwie różnorodnych potraw. Wystawcy, którzy będą obecni na wydarzeniu to ludzie, którzy oddają się swojej pracy z pasją i zaangażowaniem, tworząc wyroby staranne i z dbałością o najmniejsze detale. Dla entuzjastów alkoholowych rarytasów będzie to prawdziwa gratka, a także okazja do znalezienia oryginalnych prezentów lub po prostu odkrycia nowych smaków.

Podczas tych dni głównym tematem będą chmiel, winogrona i jabłka. Nie zabraknie jednak również lokalnej miodosytni. Na miejscu będzie m.in. Socha Winnica Rodzinna, Browar Jan Olbracht Rzemieślniczy, Browar Geneza, Cydr Podlaski i wiele innych.

Festiwal Azjatycki

Festiwal Azjatycki to wydarzenie, które gromadzi w jednym miejscu bogactwo kultur oraz kulinariów prosto z Azji. Na festiwalu zaprezentowane zostaną zarówno klasyczne smaki Wschodu, jak i oryginalne, niecodzienne dania.

Na miejscu można będzie rozkoszować się chaczapuri, specjałem prosto z kuchni gruzińskiej – to delikatny placek z ciasta drożdżowego, wypełniony serem lub innymi dodatkami. W menu znajdą się również wietnamskie pierogi, tradycyjne azjatyckie przekąski takie jak sajgonki czy spring rollsy. Nie zabraknie także street foodu z kuchni koreańskiej, w tym chrupiących hot dogów z serem w panierce.

Dla miłośników kuchni japońskiej przygotowane zostaną różnorodne wariacje sushi, pierożki gyoza oraz soczyste takoyaki. Na miejscu będzie dostępne również aromatyczne Pad Thai z kuchni tajskiej. Nie można zapomnieć o deserach – będzie okazja do spróbowania Bubble Tea prosto z Tajwanu.

Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniom.

Organizujemy konkurs, w którym można wygrać vouchery do wykorzystania w trakcie wydarzenia. Aby je wygrać, można wziąć udział w konkursie dostępnym TUTAJ.

Więcej informacji:
Festiwal Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych
Festiwal Azjatycki w Białymstoku

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl
825 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39