Część dochodów z zakupów w PSS Społem będzie przeznaczona na hospijum dla dzieci

2016.12.12 09:22
Zima i okres świąteczny to trudny czas również dla podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci. Dzięki kolejnej współpracy Krynki z PSS Społem, część dochodu zostanie przeznaczona właśnie na pomoc fundacyjnym rodzinom.
Część dochodów z zakupów w PSS Społem będzie przeznaczona na hospijum dla dzieci
Fot: materiały prasowe

Do 15 stycznia w sklepach PSS Społem na terenie Białegostoku będzie prowadzona już po raz drugi akcja, w ramach której część dochodu ze sprzedaży wszystkich produktów Krynki wspomoże Fundację "Pomóż Im" w codziennym prowadzeniu Domowego Hospicjum dla Dzieci.

Arnold Sobolewski, prezes Fundacji, wyjaśnia, że zima to zawsze wyjątkowo trudny okres dla jej podopiecznych:
- Opiekujemy się bowiem nie tylko nieuleczalnie chorymi maluchami. Nie da się skutecznie leczyć dziecka, nie zajmując się jednocześnie jego całym domem.

Co jeszcze, choroba dziecka zawsze wiąże się z dużymi obciążeniami, ponieważ jedno z opiekunów musi zrezygnować z pracy na rzecz całodobowej pielęgnacji. Dodatkowo ich potrzeby w tym okresie zawsze są ogromne - zakup opału, ciepłych ubrań czy lekarstw to zaledwie ich fragment.

- Dzięki współpracy z siecią PSS Społem Białystok, ale przede wszystkim dzięki naszym klientom, w ubiegłym roku mogliśmy przekazać Fundacji pieniądze, które wspomogły ją w zakupie aparatu do badań USG, z którego korzystają jej podopieczni – przypomina Mieczysław Surowiec, prezes Krynki. - Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób dołożyć swoją "cegiełkę" do tego dzieła. Wierzymy, że dzięki wspólnemu działaniu, efekty tej pomocy znów okażą się miłym gwiazdkowym prezentem dla tych, którzy naprawdę potrzebują naszego wsparcia. Szczególnie teraz – zimą i wobec zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Podobnego zdania jest również przedstawicielka białostockiego PSS-u:.
- Z radością przyjęliśmy propozycję Krynki, aby kontynuować zainicjowaną w zeszłym roku akcję. Głęboko w nią wierzymy, jak i w jej efekty. Zbudowani ubiegłorocznym rezultatem, mamy gorącą nadzieję, że w tym roku pomoc będzie jeszcze bardziej okazała. Dlatego z całego serca zachęcamy naszych klientów do włączenia się w pomoc hospicjum poprzez zakup produktów Krynki w sklepach należących do naszej sieci– wyjaśnia Grażyna Najfeld, kierownik marketingu i zakupów w PSS Społem Białystok.

Arnold Sobolewski dodaje z kolei, że akcja to najlepszy dowód na to, jak w praktyce niewiele trzeba, aby skutecznie pomagać:
- Wystarczy chęć i otwarte serce. Co jasne, życzę naszym podopiecznym, aby akcja Krynki i PSS Białystok zainspirowała do podobnego gestu również inne podlaskie przedsiębiorstwa, bo dzięki temu będziemy mogli działać jeszcze skuteczniej.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl
1528 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39