Czesi w Białymstoku

2007.10.29 00:00
Czechy kojarzą się z dobrym piwem, śmiesznym językiem i pięknymi praskimi zabytkami. W piątkowy wieczór w Famie mieliśmy szansę poznać jeszcze inne, bo kulturalne oblicze naszych południowych sąsiadów.

W czasie imprezy pod hasłem "Srdečné pozdravy z Česka!" zaprezentowały się różne dziedziny: film, muzyka, fotografia oraz kuchnia. Wieczór rozpoczął pokaz filmów animowanych ze Szkoły Filmowej w Zlinie obchodzącej we wrześniu 15 lat. Wypełniły go m.in. filmy czarno-białe, "industrialne", w konwencji teledyskowej i tryskające "montypythonowskim" humorem.

Muzyczne wrażenia zapewnił zespół Blissten, który zagrał psychodelicznego rocka z elektronicznymi wpływami z tekstami po czesku i polsku. W międzyczasie skosztować można było tradycyjnej przekąski - utopenców, czyli topielców (taką nazwę noszą marynowane parówki) i trunków, np. becherovki oraz obejrzeć wystawę dokumentalnych zdjęć Evžena Sobka. Imprezę zakończył taneczny set pochodzącego z Czeskiego Cieszyna DJ IMOTEPA.

Spotkanie z czeską kulturą zorganizował Białostocki Ośrodek Kultury we współpracy ze Szkołą Filmową w Żylinie i Siedlok Records.

andy

1442 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39