Często ryzykuje własnym życiem. Ma głośne akcje na koncie [WIDEO]

2016.01.10 00:00
Na pokaz filmu "Performer" i dyskusję z udziałem m.in. jego twórcy zaprasza Galeria Arsenał. Wydarzenia odbędą się we wtorek (12 stycznia).
Często ryzykuje własnym życiem. Ma głośne akcje na koncie [WIDEO]
Fot: materiały dystrybutora

"Performer" to pełna punkowej energii opowieść o artyście, który szuka swojego miejsca we współczesnym świecie. Bohaterem filmu jest Oskar Dawicki, jeden z najbardziej oryginalnych i fascynujących współczesnych artystów, grający w filmie samego siebie.

Oskar żyje swoją sztuką i nie idzie na żadne kompromisy, często ryzykując własnym zdrowiem. Podczas słynnego performersu "Baloniarz" powiesił się na sznurze pod sufitem galerii, a przed uduszeniem ratowały go jedynie balony wypełnione helem.Poznajemy go w momencie przełomowym, gdy jego Mentor (Zbigniew Warpechowski) jest umierający. Warpechowski jest także mistrzem Najdroższego (Andrzej Chyra), przyjaciela Oskara z dzieciństwa, a obecnie także rywala, który postawił na bardziej komercyjną sztukę i odniósł ogromny sukces finansowy. Skomplikowane relacje łączą Dawickiego również z Galerzystką (Agata Buzek), która jest jego marszandką oraz kochanką.

"Performer" to mieszanka performensu i gry aktorskiej oraz zdjęć dokumentalnych z fabularną narracją: sztuka Oskara Dawickiego prezentowana na ekranie funkcjonuje nie tylko w czasie i przestrzeni, lecz także w sposobie opowiadania, w dramacie, którego świadkami są widzowie.

Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem Oskara Dawickiego i Łukasza Rondudy - współtwórcy filmu, współredaktora książki "Kinosztuka. Zwrot kinematograficzny w polskiej sztuce współczesnej". Spotkanie poprowadzi Max Cegielski.

Początek o godz. 18.00.

Szczegóły: Performer - pokaz filmu

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1159 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39