Członek Platformy Obywatelskiej odchodzi z rady miasta

2018.04.30 13:46
Radny Platformy Obywatelskiej Tomasz Janczyło zrezygnował z zasiadanie w radzie miasta. Jego miejsce zajmie Adam Musiuk z Forum Mniejszości Podlasia, które miało wspólne listy z Platformą w ostatnich wyborach.
Członek Platformy Obywatelskiej odchodzi z rady miasta
Fot: MN
Tomasz Janczyło nie będzie już zasiadał w białostockiej radzie miasta

W poniedziałek (30.04) w południe przedstawiciele Platformy Obywatelskiej dość niespodziewanie ogłosili, że jeden z nich – Tomasz Janczyło, składa mandat miejskiego radnego.

- Wybory samorządowe się zbliżają, a ja podjąłem swoją decyzję polityczną, że nie będę związany wyborczo z miastem Białystok i nie będę się ubiegał o mandat radnego w mieście Białystok. W związku z tym złożyłem rezygnację z mandatu radnego z dniem 1 maja- ogłosił Tomasz Janczyło.

Janczyło nie chciał zdradzić jakie są dalsze jego plany, ale nie ukrywał, że jego decyzja wiązała się z tym, że będzie chciał prowadzić kampanię wyborczą na inne stanowisko.

Wolne miejsce zajmie kolejna osoba z listy z największym wynikiem w ostatnich wyborach, a jest nią Adam Musiuk, który jest członkiem koalicjanta Platformy- Forum Mniejszości Podlasia. Był on już radnym w poprzedniej kadencji. Jednak nie udało mu się zdobyć reelekcji. W 2015 roku startował także do sejmu z listy Platformy Obywatelskiej, także nieskutecznie. Na co dzień pracuje na Politechnice Białostockiej, gdzie jest prodziekanem Wydziału Architektury. Ma tytuł doktora.

- Jestem troszeczkę zaskoczony tą sytuacją. O rezygnacji kolegi wiem od kilkudziesięciu godzin, natomiast startując w wyborach do samorządu miałem świadomość, że w każdej chwili mogę wejść na pokład. Chcę kontynuować wiele tematów, które kolega prowadził. Rzecz jasna chcę pracować dla mieszkańców Białegostoku, ale też działać na rzecz mniejszości prawosławnej, z której się wywodzę – mówi Adam Musiuk.

Nowy radny już od pierwszej sesji, podczas której zostanie zaprzysiężony, ma zamiar realizować punkty ze swojego programu wyborczego. Zapowiedział od razu, że nie jest w stanie zrobić wszystkiego w ciągu kilku najbliższych miesięcy (ostatnia sesja w tej kadencji planowana jest na październik), dlatego chce wystartować w najbliższych wyborach samorządowych, nie przesądza jednak, że znów w koalicji z Platformą Obywatelską.

Tomasz Janczyło zaprzeczył natomiast zdecydowanie także, że jego decyzja jest podyktowana zawiadomieniami do prokuratury w sprawie związanej z jego działalnością związkową

- W tej konkretnej sprawie nie ma konkretnych zarzutów skierowanych do mnie, a jeśli chodzi o pana Muszyca, to ja także złożyłem w zawiadomienie o zniesławieniu mnie – odpowiada były już radny.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

721 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39