Czołgi i żołnierze. Święto Wojska Polskiego na Rynku Kościuszki [ZDJĘCIA]

2015.08.15 00:00
Pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego zorganizowano dziś główne obchody Święta Wojska Polskiego. Nie zabrakło też pokazów sprzętu Wojska Polskiego i służb mundurowych.
Czołgi i żołnierze. Święto Wojska Polskiego na Rynku Kościuszki [ZDJĘCIA]
Fot: Michał Kardasz
Obchody Święta Wojska Polskiego trwały na Rynku Kościuszki

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest w rocznicę Bitwy Warszawskiej, nazwanej Cudem nad Wisłą. W tym roku świętujemy 95. rocznicę jej wybuchu. Obchody trwały dziś w całym kraju. Również w Białymstoku, tradycyjnie pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego, odbyły się centralne uroczystości.

Upalna pogoda sprzyjała świętowaniu. Białostoczanie tłumnie przybyli na rynek. Z zainteresowaniem oglądali sprzęt wojskowy oraz służb mundurowych. Wiele osób fotografowało się na tle pojazdów. Dzieciaki pozowały w wojskowych hełmach, starsi sięgali też po karabin. Wszyscy, którzy zjawili się w centrum miasta, mieli okazję z bliska obejrzeć specjalny sprzęt. Kolumna wozów ustawiła się także wzdłuż ulicy Legionowej.

Wcześniej została odprawiona liturgia święta w cerkwi pw. św. Mikołaja, a także msza św. w białostockiej katedrze. Jutro (16.08) o godz. 10.00 zaplanowano nabożeństwo w kościele ewangelicko-augsburskim przy ul. Dolistowskiej 17.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
801 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39