Czy latarnie w Białymstoku zostaną zgaszone?

2020.04.23 18:42
We wtorek (21.04) władze miasta Białegostoku podjęły decyzję o ograniczeniu oświetlenia kilku budynków. Oświetlenia nie ma również przy szkołach, boiskach i placach zabaw. Białostoczanie zastanawiają się czy następnym krokiem będzie wyłączenie latarni.
Czy latarnie w Białymstoku zostaną zgaszone?
Fot: Grzegorz Chuczun

Miasto Białystok szuka oszczędności - postanowiło zrezygnować z iluminacji niektórych budynków. Dawna siedziba Książnicy Podlaskiej, Pałacyk Gościnny i gmach prokuratury nie są oświetlane w ogóle. Natomiast obiekty sakralne są oświetlane tylko do godz. 23.00.

- Zobaczymy jakie to przyniesie oszczędności i czy będzie potrzeba bardziej drastycznych działań - powiedział we wtorek Tadeusz Truskolaski.

Białostoczanie zaczęli zastanawiać się czy następnym krokiem będzie wyłączenie latarni.

- W tych kwestiach decydują względy bezpieczeństwa. Nie ma możliwości, żeby wyłączyć całkowicie oświetlenia na ulicach, bo ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa dla osób, które w danym momencie się przemieszczają - uspokajał w czwartek zastępca prezydenta Przemysła Tuchliński.

Tak więc ulice nadal pozostają oświetlone. Ograniczenie dotyczy tylko miejsc, które nie są użytkowane przez mieszkańców takich jak tereny szkolne, boiska i place zabaw.

Angelika Dorf
24@bialystokonline.pl

1204 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39