Czy pacjent nie otrzymał odpowiedniej pomocy medycznej? Sprawę bada prokuratura

2015.08.06 00:00
Białostocka prokuratura rejonowa prowadzi śledztwo ws. narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz nieumyślnego spowodowania śmierci 71-letniego mieszkańca Wasilkowa.
Czy pacjent nie otrzymał odpowiedniej pomocy medycznej? Sprawę bada prokuratura
Fot: pixabay.com

Sprawę nagłośniła wdowa po 71-letnim mężczyźnie. Mieszkaniec Wasilkowa w połowie lipca źle się poczuł. Kiedy żona dzwoniła po pomoc, miała uzyskać informację, aby samemu zabrać chorego na pogotowie. 71-latek otrzymał leki przeciwbólowe i wrócił do domu. Po ponownym telefonie po pomoc również miała paść odmowa przyjazdu karetki i kiedy przy pomocy znajomych mężczyzna dotarł do szpitala w Wasilkowie, zapadła decyzja o przewiezieniu go do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Po badaniach 71-latek wyszedł do domu, by po kilku godzinach wrócić do szpitala wojewódzkiego. Tam po pewnym czasie zmarł.

Z przeprowadzonej sekcji zwłok mężczyzny wynika, że przyczyną śmierci 71-latka był tętniak aorty.

Na obecnym etapie śledztwa nikt nie usłyszał zarzutów. Prokuratura zapoznaje się z udostępnioną dokumentacją medyczną, dzięki której będzie miała informacje, jak opiekowano się pacjentem. Jeżeli okaże się, że zawinił lekarz, wtedy będzie groziło mu nawet pięć lat pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1476 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39