Czy słynna lodziarnia zniknie z białostockich Plant? Magistrat ogłosił przetarg na dzierżawę terenu

2014.08.26 00:00
Zarząd Mienia Komunalnego ogłosił przetarg na dzierżawę terenu na białostockich Plantach, na którym od lat znajduje się słynna lodziarnia "Joanna".
Czy słynna lodziarnia zniknie z białostockich Plant? Magistrat ogłosił przetarg na dzierżawę terenu
Fot: Adrian Petelski

Jak zaznacza ZMK przedmiotem umowy dzierżawy będzie działka pod obiektem tymczasowym o powierzchni 92 m kw., z której 35,5 m kw. stanowi własność miasta, a 56,5 m kw. dotychczasowego użytkownika. Przedmiotem umowy będzie również część nieruchomości stanowiąca teren przeznaczony na komunikację o powierzchni 110 m kw. Dotychczasowy dzierżawca lokalu ma prawo pierwszeństwa przed podmiotem wyłonionym w trybie przetargu, ale nie może zalegać z czynszem, musi wpłacić wadium oraz zgodzić się na wylicytowaną stawkę czynszu.

Zwycięzca przetargu będzie mógł w tym miejscu prowadzić sprzedaż wyrobów cukierniczych, lodów, gofrów oraz napojów bezalkoholowych oraz postawić nowy budynek, ale musi wpierw uzyskać pozwolenie na prace budowlane od konserwatora zabytków oraz uzgodnić projekt z departamentem urbanistyki białostockiego magistratu.

Chętni, którzy chcą wziąć udział w przetargu muszą wpłacić wadium w wysokości 5106 zł do 8 września. Przetarg odbędzie się 11 września w siedzibie ZMK. Cenę wywoławczą ustalono na 18,50 zł za m kw.

Adrian Petelski
24@bialystokonline.pl

765 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39