Białystok Online

Czytanie performatywne dramatu "Mesjasz: Bruno Schulz"

Kino, teatr
14 - 15 maj 2022

Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N

Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersyteckie Centrum Kultury oraz Teatr Papahema zapraszają na czytanie performatywne dramatu "Mesjasz: Bruno Schulz" Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk.

Pokazy odbędą się 14 maja (sobota) o godz. 19.00 oraz 15 maja (niedziela) o godz. 18.00. Po niedzielnym czytaniu zaplanowana jest dyskusja z udziałem twórców.

Będzie to trzecie po "Burmistrzu" i "Walizce" czytanie performatywne dramatu Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk wyprodukowane w ramach Programu Rezydencji Teatralnych, pod opieką kuratorską dr Katarzyny Niziołek i dr hab. Katarzyny Sawickiej-Mierzyńskiej (Fundacja UwB).

Małgorzata Sikorska-Miszczuk jest dramatopisarką i scenarzystką, autorką nagradzanych i tłumaczonych na wiele języków oraz prezentowanych na wielu scenach tekstów, często opisywanych jako "czarne komedie".

Teatr Papahema tworzy czworo absolwentów Akademii Teatralnej w Białymstoku: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski i Mateusz Trzmiel. W swojej pracy grupa łączy klasykę ze współczesnością, teatr aktora z teatrem formy, humor z refleksją na temat otaczającej rzeczywistości.

W czytaniu "Mesjasz" udział biorą także Magdalena Ołdziejewska i Natasza Topor (muzyka).
Za technikę odpowiadają Michał Chrzanowski i Michał Kaszkowiak. Autorem plakatu do wydarzenia jest Lucjusz Sawicki.

Program Rezydencji Teatralnych jest realizowany od 2018 roku. W ramach tej inicjatywy niezależne teatry działające w Białymstoku i na Podlasiu zapraszane są do prezentacji swoich spektakli repertuarowych oraz realizacji nowych projektów teatralnych lub performatywnych w przestrzeni UCK i przy wsparciu organizacyjnym Fundacji UwB.

Czytanie dramatu "Mesjasz: Bruno Schulz" realizowane jest w ramach „Programu Rezydencji Teatralnych 2022” dzięki wsparciu z budżetu Miasta Białystok, pozyskanemu w otwartym konkursie przez Fundację UwB.

Wydarzenie przeznaczone jest dla widzów powyżej 16. roku życia. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują jednak rezerwacje. Aby dokonać rezerwacji należy przesłać swoje imię i nazwisko na adres rezerwacje@uwb.edu.pl, wpisując "Mesjasz" w tytule maila oraz podając wybrany termin. Rezerwacja jest ważna po otrzymaniu potwierdzenia.

Organizator

Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N

Zobacz także

Najnowsze
Popularne