Dachowanie opla i volkswagena. Jeden kierowca był pijany

2015.08.10 00:00
Pijany 26-latek kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę mostu, a następnie wpadł do rzeki, gdzie samochód dachował. Podobne zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 65. 19-latek zasnął za kierownicą golfa.
Dachowanie opla i volkswagena. Jeden kierowca był pijany
Fot: KWP Białystok
19-letni kierowca volkswagena golfa zasnął za kierownicą auta

W niedzielę (9.08) doszło do dwóch podobnie wyglądających wypadków. Pierwszy miał miejsce około godziny 11.30 na drodze Skaje – Wólka (gmina Szczuczyn). Samochód osobowy uderzył w barierki mostu, a następnie dachował, spadając do rzeki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 26-letni kierowca opla vectry na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Na szczęście żadnej z trzech osób podróżujących oplem nic się nie stało. Badanie wykazało, że kierujący był pijany – miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy oraz został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Drugi z niebezpiecznych wypadków miał miejsce w około godziny 23.00 na drodze krajowej nr 65 pomiędzy miejscowościami Ruda i Ciemnoszyje. Tutaj 19-letni kierowca volkswagena golfa prawdopodobnie zasnął za kierownicą i zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie do rowu, gdzie pojazd dachował. Jeden z dwóch podróżujących z 19-latkiem mężczyzn z obrażeniami trafił do szpitala. Kierujący był trzeźwy.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1102 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39