Dancing Międzypokoleniowy. Wstęp wolny na imprezę

2019.07.04 15:06
Już 12 lipca odbędzie się Dancing Międzypokoleniowy. Podczas imprezy przewidziane są występy artystów tak "międzypokoleniowych", jak zebrana publiczność.
Dancing Międzypokoleniowy. Wstęp wolny na imprezę
Fot: Up To Date Festival

Ideą Dancingu Międzypokoleniowego jest przełamywanie stereotypów związanych z postrzeganiem starości, walka z wykluczeniem społecznym ze względu na wiek i łączenie pokoleń. Dancing uczy tolerancji i odwagi życiowej, inspiruje do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku. W ramach swojej działalności organizuje imprezy klubowe, Senior DJs Academy, Senior Speed Dating, prowadzi agencję epizodystów, modeli oraz aktorów 50+.

Dancing łączy pokolenia

Dancing Międzypokoleniowy, który odbędzie się w piątek (12.07) na placu przed Galerią Arsenał elektrownia (wejście od ul. Świętojańskiej), to wydarzenie towarzyszące wystawie "Historie o starości". Jest on efektem wspólnych działań białostockich podmiotów znanych ze swojej proaktywnej działalności na rzecz seniorów i budowania dialogu międzypokoleniowego: festiwalu Up To Date oraz Galerii Arsenał, przy wsparciu znanego już w całej Polsce Dancingu Międzypokoleniowego Pauliny Braun.

Zaangażowanie białostockiego Up To Date Festivalu w organizację Dancingu Międzypokoleniowego w Białymstoku jest naturalnym przedłużeniem realizowanych przez festiwalowy zespół akcji kierowanych do seniorów, czego celem jest prawdziwe łączenie pokoleń.

Dancing Międzypokoleniowy to kolejne wydarzenie, w które angażuje się Up To Date Festival - po Akcji 50+ i "Wyślij Pocztówkę do Babci" - którego celem jest zwracanie uwagi na sytuację seniorów. Wcześniej, na początku czerwca, odsłonięto majestatyczny mural, widniejący na elewacji jednego z najbardziej rozpoznawalnych białostockich budynków, który nie tylko przypomina o festiwalowej akcji "Wyślij Pocztówkę do Babci", ale także głośno i wyraźne mówi o relacjach międzyludzkich. Ponadto, podczas wydarzeń towarzyszących festiwalu, nieprzerwanie realizowana jest akcja "Wyślij Pocztówkę do Babci", polegająca na tym, że za darmo, podczas trwania wydarzenia, można wysłać pocztówkę z pozdrowieniami dla najbliższych.

Wystawa w elektrowni

Wystawa "Historie o starości", którą od 31 maja można zwiedzać w białostockiej Galerii Arsenał elektrownia, jest głosem w debacie poświęconej problemowi starości. Na wystawie przedstawiono prace artystów współczesnych (w większości polskich) mówiące o starości z różnych punktów widzenia i traktujące o rozmaitych jej aspektach: biologicznym, ekonomicznym, psychologicznym czy społecznym, zwłaszcza w kontekście relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych.

Kuratorką wystawy jest Magdalena Godlewska-Siwerska. Wystawę można oglądać do 15 września.

Zobacz też: Dancing Międzypokoleniowy

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1425 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39