Darmowa rehabilitacja dla dzieci – można się zapisywać

2021.07.20 13:51
Fundacja Pomóż Im zaprasza do udziału w darmowej rehabilitacji najmłodszych. Rodzice mogą już zapisywać swoje pociechy.
Darmowa rehabilitacja dla dzieci – można się zapisywać
Fot: pixabay.com

Fundacja "Pomóż Im" po raz trzeci będzie realizowała projekt pt. "Ruch kluczem do aktywności i rozwoju". W ramach podjętego działania chce zapewnić darmową rehabilitację (będzie sfinansowana z Środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) 15 dzieciom z naszego miasta.

Najmłodsi, którzy zostaną zakwalifikowani do programu będą mieli zapewnionych 10 zabiegów oraz dodatkową wizytę wstępną, oceniającą stan dziecka i kwalifikującą do indywidualnej terapii. Wszystko będzie się odbywało w Familijnym Centrum Medycznym prowadzonym przez Fundację "Pomóż Im", przy ul. Mazowieckiej 33 w Białymstoku.

- To już trzecia edycja projektu "Ruch kluczem…", którą realizujemy ze środków PFRON – informuje Ewa Sadowska, Wiceprezes Fundacji "Pomóż Im". - Za każdym razem nie mamy problemów z rekrutacją dzieci, ponieważ zapotrzebowanie na rehabilitację w mieście jest bardzo duże. Kolejki na nią są długie i pacjenci czekają kilka miesięcy, a dzięki temu projektowi mogą skorzystać z nieodpłatnej rehabilitacji już od sierpnia – dodaje.

Zabiegi będą przeprowadzone przez doświadczonych i posiadających odpowiednie kwalifikacje terapeutów.

Pierwsze zabiegi zaplanowano na 2 sierpnia. Rekrutacja do projektu trwa do końca lipca – ilość miejsc ograniczona.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmuje rejestracja Familijnego Centrum Medycznego, tel. 85 67 77 022. Warto podkreślić, że FCMed zmienia lokalizację, przenosząc się z ul. Ciołkowskiego do centrum miasta. Rehabilitacja dzieci odbędzie się już w nowej siedzibie przy ul. Mazowieckiej.

W poprzednich dwóch edycjach projektu z bezpłatnej rehabilitacji mogło skorzystać 50 dzieci.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1026 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39