Darmowe warsztaty dla dzieci. Będą odbywać się w każdy piątek

2019.11.07 07:51
Kampania "Piątkowe integrowanie poprzez czytanie" została stworzona w głównej mierze z myślą o dzieciach, ale i o rodzicach. Dodatkowo warsztaty łączą w sobie przyjemne z pożytecznym.
Darmowe warsztaty dla dzieci. Będą odbywać się w każdy piątek
Fot: Materiały organizatora

8 listopada o godz. 18.30 przy ul. Ryskiej 3 lok. 10 ruszają pierwsze warsztaty w ramach kampanii "Piątkowe integrowanie poprzez czytanie".

- W każdy piątek będziemy mieć przyjemność spotkania się z dziećmi podczas bezpłatnych warsztatów czytania bajek. Dzieci kochają bajki jednak, to co cenią w nas dorosłych najbardziej, to nasze zainteresowanie, które jest bezcenne i bezpowrotne - mówią organizatorzy.

Zawsze na początku warsztatów dzieci otrzymają pieczątkę, natomiast wraz z końcem każdego miesiąca planowane jest wyłonienie najaktywniejszego uczestnika i wręczenie mu nagrody w postaci książki.

Trzeba mieć świadomość, że czytanie dzieciom niesie za sobą mnóstwo korzyści. Przede wszystkim stymuluje rozwój mózgu oraz mowy, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputera, kształtuje nawyk czytania oraz wspomaga pamięć i ułatwia wychowanie. Ponadto kształtuje wrażliwość emocjonalną, pobudza wyobraźnię, dostarcza wiedzy, rozwija uczucia i zdolność empatii, stawia pytania do przemyśleń, kształtuje pozytywny obraz siebie, udowadnia, że pytanie ma więcej niż jedną odpowiedź, buduje tolerancję oraz jest częścią naszego dziedzictwa kulturowego.

Wstęp na warsztaty jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegóły: Piątkowe integrowanie poprzez czytanie

Kampania otrzymała patronat honorowy Prezydenta Białegostoku Pana Tadeusza Truskolaskiego.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1344 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39