Darmowe warsztaty o założeniu firmy, Rozwojowniku, marce osobistej i potencjale

2020.03.05 07:39
Rusza marcowy cykl darmowych warsztatów organizowanych przez Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku. Trzeba pamiętać, że na wszystkie obowiązują wcześniejsze zapisy.
Darmowe warsztaty o założeniu firmy, Rozwojowniku, marce osobistej i potencjale
Fot: pixabay.com

Urząd przygotował kolejną porcję warsztatów

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku jak zawsze wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób bezrobotnych i każdego miesiąca proponuje im wiele interesujących oraz darmowych warsztatów. Dzięki nim poszukiwanie zatrudnienia może być nieco łatwiejsze i bardziej aktywne. Być może ktoś odważy się również założyć swoją firmę.

Warte podkreślenia jest to, że wszystkie spotkania są prowadzone przez specjalistów z doświadczeniem. Przekazują oni swoją wiedzę w sposób ciekawy i przystępny. Chętnie dzielą się również praktycznymi wskazówkami i trikami.

Wszystkie warsztaty są skierowane do osób powyżej 18. roku życia.

5 spotkań z coachem

Na początek zaplanowano cykl pięciu spotkań prowadzonych metodą coachingu. Warsztaty Coaching Kariery "Rozwojownik" odbędą się w dniach 10, 13, 17, 19 oraz 24 marca w godzinach 9.00-14.00.

W ich ramach uczestnicy będą mieli szansę określić cel zawodowy, na którym naprawdę im zależy. Dodatkowo odkryją swoje mocne strony, stworzą ciekawe pomysły zawodowe, jak również opracują efektywny plan działania.

Chętni mogą zapisać się do 6 marca.

A może tak założyć własny biznes?

Warsztaty: Moja firma odbędą się w dniach 11-12 marca w godzinach 9.00-15.00. Podczas nich zostaną umówione oraz opracowane najważniejsze kwestie interesujące z punktu widzenia przyszłego przedsiębiorcy.

Uczestnicy dowiedzą się, jakie cechy osobowościowe ułatwiają prowadzenie działalności gospodarczej oraz jakie działania przygotowawcze są pomocne w założeniu własnej firmy. Dodatkowo specjaliści przedstawią zasady sporządzania biznesplanu, opiszą formalności przy podejmowaniu działalności gospodarczej oraz obowiązki przedsiębiorcy wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego. Ponadto zdradzą sposoby szukania pomocy doradczej oraz możliwości uzyskania wsparcia finansowego na założenie firmy.

Zainteresowani mają czas do 6 marca, by zapisać się na te warsztaty.

Wszystko o... marce osobistej

Następnie zaplanowano Warsztaty: Personal Branding krok po kroku, które odbędą się 16 marca w godzinach 9.00-14.00.

W tym przypadku wszystko będzie kręcić się wokół marki osobistej. Eksperci wyjaśnią, czym ona jest, jak wykorzystać ją na rynku pracy oraz w jaki sposób w ogóle ją budować.

Zapisy trwają do 12 marca.

Stres - twój przeciwnik

Jeśli zaś chodzi o radzenie sobie z nerwami i niepokojem, to najlepiej wybrać się 20 marca w godzinach 9.00-14.00 na Warsztaty: Zredukuj stres.

Prowadzący przedstawią rolę stresu w życiu człowieka oraz czynniki stresogenne. Poddadzą również analizie postawy życiowe, a także zapoznają uczestników i przećwiczą razem z nimi techniki relaksacji oraz inne pomagające skutecznie pozbyć się stresu.

Na te warsztaty można zapisywać się do 18 marca.

7 sesji i wszystkie między innymi o potencjale

Warsztaty: Coaching przedsiębiorczości drogą do sukcesu odbędą się 23 marca (pierwsza sesja) oraz 25, 27 i 30 marca, a także 1, 3 i 6 kwietnia. Wszystkie w godzinach 9.00-14.00.

Celem warsztatów jest nabywanie i doskonalenie osobistych umiejętności przedsiębiorczych uczestników oraz dobre przygotowanie do założenia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej poprzez zastosowanie coachingu.

W trakcie 7 sesji rozwijane będą umiejętności związane z: wyznaczaniem i realizacją celów w działalności gospodarczej, zarządzaniem sobą w trakcie prowadzenia firmy, pozyskiwaniem i utrzymywaniem klientów oraz nawiązywaniem i podtrzymywaniem kontaktów biznesowych. Ponadto uczestnicy poznają perspektywy klienta i jego potrzeby. Specjaliści omówią również sposoby dotarcia do klienta, budowanie sieci kontaktów w działalności gospodarczej oraz wycenianie i sprzedawanie produktów/usług oferowanych przez firmę i prezentowanie oferty handlowej.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do 19 marca.

Czas trochę potrenować, choć nieco w innym wymiarze

Na koniec przygotowano Trening kreatywności. W dniu 26 marca w godzinach 9.00-14.00 specjaliści pobudzą uczestników warsztatów do twórczego działania i rozwiązywania problemów w sposób twórczy. Wspomogą również rozwijanie kreatywności, a także omówią fazy i etapy procesu twórczego oraz motywatory i blokady w kreatywnym myśleniu.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 24 marca.

Gdzie i kiedy można zgłaszać się?

Wszyscy bezrobotni, zainteresowani uczestniczeniem w warsztatach, mogą zapisywać się telefonicznie pod numerami: (85) 74 97 241, (85) 74 97 244, mailowo: biciz@wup.wrotapodlasia.pl lub zgłaszać się bezpośrednio do doradców zawodowych w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ul. Pogodna 22, 15-354 Białystok, pok. nr 4, 9.

Centrum jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–15.00.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1621 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39