Darmowe warsztaty. Sporo propozycji

2022.04.07 12:41
Wojewódzki Urząd Pracy przygotował ciekawe warsztaty dla osób bezrobotnych, które szukają wymarzonego zatrudnienia. Udział w nich jest bezpłatny.
Darmowe warsztaty. Sporo propozycji
Fot: pixabay.com

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku zapraszają na kolejny, kwietniowy cykl darmowych szkoleń.

 Dzięki nim zainteresowani mogą dowiedzieć się, jak szukać pracy, założyć własny biznes czy podnieść swoje kwalifikacje. Warsztaty dla osób poszukujących zatrudnienia są organizowane co miesiąc, udział w nich jest całkowicie darmowy. Zainteresowani mogą też uczestniczyć w dowolnej liczbie spotkań. Obecnie odbywają się one online.

12 kwietnia odbędzie się szkolenie dotyczące przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej. Bardzo często to, jak podczas nie wypadniemy, zależy od tego, czy zostaniemy przyjęci do pracy, czy wręcz przeciwnie. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak korzystnie zaprezentować siebie, by zapaść w pamięć rekruterom, jakie znaczenie ma mowa ciała i wygląd zewnętrzy podczas rozmowy kwalifikacyjnej i o co może zapytać pracodawca (zaprezentowane zostaną najtrudniejsze i często ekstremalne wręcz pytania). Eksperci podpowiedzą także jak uniknąć błędów, które mogą nas zdyskwalifikować i jak zdobyć rzetelne informacje na temat firmy, do której aplikujemy.

Kolejnego dnia zaplanowano szkolenie pt. "Podlaski rynek pracy – przegląd aktualnych ofert". Wówczas omówione zostaną wybrane oferty pracy i źródła skąd pochodzą. Specjaliści porozmawiają też z uczestnikami na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy i alternatywnych źródeł ofert pracy.

Istotne w poszukiwaniu nowego zatrudnienia są też dokumenty aplikacyjne. W tym przypadku ważne jest, by nie tylko były poprawie przygotowane, ale też wyróżniały się na tle innych. Dlatego 14 kwietnia Urząd Pracy organizuje warsztaty, podczas których omówione będą zasady tworzenia CV, życiorysu czy listu motywacyjnego. Eksperci zaprezentują jak wyeksponować w nich swoje mocne strony.

Emocje mają istotną rolę w naszym życiu nie tylko osobistym, ale i zawodowym. Dlatego przygotowano też spotkanie "Emocje. Kryzysowy Zaradnik", który odbędzie się 21 kwietnia. Prowadzący spotkanie opowiedzą jak radzić sobie z emocjami i jak nad nimi zapanować.

22 kwietnia  zaplanowano warsztaty pt. "Lustro – pomocnik w samopoznaniu". W trakcie wydarzenia uczestnicy dowiedzą się jak i po co poznawać siebie. A okazuje się, że znajomość siebie, swoich możliwości i emocji może być bardzo ważne w poszukiwaniu pracy.

Obecnie raczej nikt nie zakłada firmy bez dobrze przygotowanego biznesplanu. W trakcie warsztatów, które odbędą się 26 kwietnia, można będzie dowiedzieć się czym jest biznesplan, jak wygląda jego struktura i tworzenie oraz wyjaśnią dlaczego jest taki ważny.

27 kwietnia Urząd Pracy organizuje warsztaty pt. "Rejestracja jednoosobowej działalności gospodarczej". Osoby, które wezmą w nich udział będą później wiedziały, jakie działania przygotowawcze są pomocne w założeniu biznesu, jakich formalności należy dopełnić, jak wygląda rejestrowanie jednoosobowej działalności oraz jak wypełnić wniosek rejestracyjny CEIDG-1.

Ostatnie wydarzenie "Stres. Kryzysowy Zaradnik" odbędzie się 28 kwietnia. Eksperci wyjaśnią w trakcie spotkania jaki wpływ ma stres na nasze ciało i umysł i jakie są metody antystresowe.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w warsztatach mogą zgłaszać się telefonicznie pod numerem tel. 5 74 97 244, mailowo wysyłając wiadomość na adres: biciz@wup.wrotapodlasia.pl bądź osobiście w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku przy ul. Pogodnej 22, w pok. 4 i 10.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1801 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39