Darmowe wykłady o odżywianiu w gimnazjach

2013.05.28 00:00
Dwie podlaskie szkoły wezmą udział w programie edukacyjnym "Śniadaniowa klasa". Wykłady z dietetykiem mają przypomnieć uczniom zasady zdrowego odżywiania.
Darmowe wykłady o odżywianiu w gimnazjach
Fot: sxc.hu

W programie wezmą udział m.in. uczniowie Gimnazjum nr 38 w Białymstoku oraz Gimnazjum nr 1 w Bielsku Podlaskim. Gimnazjaliści dowiedzą się ile posiłków dziennie powinni spożywać, jakie produkty należy wprowadzić do diety oraz jakich unikać.

Według badania "Gimnazjaliści o odżywianiu" przeprowadzonego przez TNS OBOP w 2010 roku, uczniowie najwięcej informacji o odżywianiu wynoszą ze szkoły. Jednak lekcje często prowadzone są w sposób nieciekawy i nie angażują młodzieży, co skutkuje niską świadomością dotyczącą prawidłowego odżywiania. Dodatkowo uczniowie żywią się przekąskami zakupionymi w szkolnych sklepikach, najczęściej niezdrowymi słodyczami.

- Jednym z czołowych błędów popełnianych przez młodych jest zapominanie o najważniejszym posiłku w ciągu dnia - śniadaniu. Co gorsze, część z nich zaspokaja głód batonikami, chipsami czy pączkami kupionymi w szkolnych sklepikach - wyjaśnia dietetyk mgr inż. Julita Dudicz, która poprowadzi wykład w Białymstoku i Bielsku Podlaskim. - Trzeba pamiętać, że to co zjemy rano wpływa na nasze funkcjonowanie, samopoczucie i kondycję fizyczną przez najbliższe godziny, a prawidłowo dobrana dieta zapobiega powstawaniu nowotworów, chorób serca i nadwadze.


Joanna Kulik
joanna.k@bialystokonline.pl

1145 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39