Dawka ciekawego i nowatorskiego kina. Kolejna odsłona Nowe Horyzonty Tournée w kinie Forum

2012.02.15 00:00
Najlepsze filmy 11. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty będzie można od piątku oglądać w kinie Forum. Tej dawki znakomitego kina nie może przegapić żaden szanujący się kinoman.
Dawka ciekawego i nowatorskiego kina. Kolejna odsłona Nowe Horyzonty Tournée w kinie Forum
Fot: materiały organizatora

"Od początku istnienia Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty przyświecał nam jeden cel. Chcieliśmy pokazywać kino, którego u nas nie było, które nie miało w Polsce swojego festiwalu: niebanalne, odważne, łamiące tabu, poszukujące własnego języka, wymykające się klasyfikacjom gatunkowym, odbiegające od klasycznego wzoru narracyjnego." - pisze Roman Gutek, dyrektor MFF Nowe Horyznoty, zapraszając na objazdowy festiwal.

Tym razem aż osiem filmów będzie można zobaczyć w ramach projektu Nowe Horyzonty Tournée. To dzieła, które według festiwalowych selekcjonerów stały się wydarzeniami 11. MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu, zostały nagrodzone, były szeroko komentowane lub cieszyły się wyjątkową popularnością. W programie: "Code Blue", "Nagroda", "Pewnego razu w Anatolii", "Poza szatanem", "Z daleka widok jest piękny", "Koń turyński", "Arirang" i "Grabarz".

Filmy będzie można obejrzeć w dniach 17-23 lutego w Forum.

Szczegółowe opisy oraz dokładny plan projekcji znajdziecie TUTAJ.

andy

1798 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39