Decyzja została podjęta. Oto nowa podlaska kuratorka oświaty

2024.02.29 10:13
Już wiadomo, kto obejmie stanowisko Podlaskiego Kuratora Oświaty. Wojewoda Jacek Brzozowski wręczył akt powołania na tę funkcję Agnieszce Krokos-Janczyło.
Decyzja została podjęta. Oto nowa podlaska kuratorka oświaty
Fot: Krzysztof Zdanuczyk/PUW
Wojewoda Jacek Brzozowski i Agnieszka Krokos-Janczyło

Konkurs na stanowisko Podlaskiego Kuratora Oświaty został rozstrzygnięty. W czwartek (29.02) Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował, że ministra edukacji Barbara Nowacka na to stanowisko powołała dotychczasową wicekuratorkę - Agnieszkę Krokos-Janczyło.

To doświadczona polonistka, nauczycielka dyplomowana z 16-letnim stażem. Nowa kuratorka ukończyła również liczne studia podyplomowe i kursy kwalifikacyjne, w tym: zarządzania oświatą czy z zakresu higieny i epidemiologii. Jako pedagog ma doświadczenie na wszystkich poziomach edukacyjnych: wczesnoszkolnym, podstawowym, gimnazjalnym, ogólnokształcącym, a także zawodowym. Ostatnio pracowała jako dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Białymstoku; wcześniej kierowała m.in. poradnią psychologiczno-pedagogiczną. Jest zaangażowana społecznie jako wiceprezes Zarządu Krajowego Obywatelskiego Związku Zawodowego Pracowników Oświaty. Jest ekspertem w Fundacji Polska Edukacja im. Komisji Edukacji Narodowej.

Była autorką innowacji pedagogicznych, takich jak „Mały, ale Mistrz” - projektu skierowanego do uczniów klas 1-3 czy też „Szkoły bez prac domowych”. Współtworzyła ponadto oddziały przygotowawcze wspierające uczniów z Ukrainy.

Jej kandydaturę oceniała powołana przez wojewodę komisja konkursowa. Wojewoda poldkaski Jacek Brzozowski wręczył Agnieszce Krokos-Janczyło akt powołania, życząc owocnej pracy w służbie edukacji.

Wojewoda podziękował również za dotychczasowe zaangażowanie i działania pełniącej do tej pory obowiązki kuratora Iwonie Gaweł - z życzeniami sukcesów w dalszej karierze zawodowej.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

844 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39