Defensor Jagiellonii w jedenastce kolejki

2021.09.28 12:55
W 9. kolejce Ekstraklasy Jagiellonia niespodziewanie pokonała poznańskiego Lecha. Żółto-Czerwoni w starciu z Kolejorzem zachowali czyste konto, a liderem białostockiej defensywy był Michał Pazdan, który został nominowany do grona najlepszych piłkarzy weekendu.

Po serii 6 meczów bez triumfu (5 w lidze i 1 w Pucharze) Duma Podlasia w końcu zdołała odnieść zwycięstwo. Podopieczni Ireneusza Mamrota po 3 punkty sięgnęli podczas domowej potyczki z Lechem. W pierwszej połowie lider z Poznania był zdecydowanie lepszy od gospodarzy, zawodnicy trenowani przez Macieja Skorżę stworzyli sobie mnóstwo doskonałych okazji do strzelenia gola, ale w ekipie gości zawodziła skuteczność. Brak zdecydowania pod białostocką bramką zemścił się po przerwie. Po zmianie stron Jaga grała już bowiem lepiej, a na dodatek wykorzystała błąd rywali (popełnił go Salamon), dzięki czemu, po trafieniu Jesusa Imaza, Żółto-Czerwoni wygrali z Lechem 1:0.

Kolejorz raził nieskutecznością, ale trzeba dodać, że problemy poznańskiego zespołu w ataku, zwłaszcza w drugiej połowie, wynikały m.in. z odważnej postawy defensorów Jagiellonii. Pewny w interwencjach był przede wszystkim Michał Pazdan. "Minister Obrony Narodowej" za dobry występ przeciwko Lechowi został nominowany do grona najlepszych piłkarzy weekendu. Wydawało się, że i Imaz ma szansę na prestiżowe wyróżnienie, ale ostatecznie napastnik Dumy Podlasia w jedenastce kolejki się nie znalazł.