Dixie Company – Mała Akademia Jazzu

dodane dnia: 2019-05-10 przez: cmg01
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Dixie Company – Mała Akademia Jazzu
Uwaga: impreza już się odbyła.
Termin imprezy: 2019-06-02
Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy rodziców i dzieci na wyjątkowy koncert edukacyjny.

Dixie Company – Mała Akademia Jazzu

Godz. 17.00

BILETY: 10 zł/15 zł od osoby – do kupienia w kasie kina Forum, kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/

Od kilku lat poznańska formacja jazzu tradycyjnego Dixie Company realizuje program muzyczny skierowany do najmłodszych słuchaczy o nazwie Mała Akademia Jazzu. Jego celem jest edukacja dzieci i młodzieży oraz przygotowanie do obcowania z tzw. kulturą wyższą, do jakiej niewątpliwie należy muzyka jazzowa.

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat wraz z opiekunami do wspólnego odkrywania świata jazzu.

Prowadzący Akademię moderator w krótkiej, interesującej, syntetycznej i nieskrępowanej formie przekazuje młodym słuchaczom wiedzę na temat genezy i historii jazzu tradycyjnego. Przybliża najbardziej znanych artystów i kompozytorów związanych z tym gatunkiem. Muzycy demonstrują najbardziej rozpoznawalne standardy, charakterystyczne i tak nietypowe instrumenty, jak bandżo czy tarka, zgłębiają tajniki improwizacji oraz śpiewu tzw. skatem.

Mała Akademia Jazzu zawiera też minikonkurs wiedzy o muzyce improwizowanej w oparciu o wcześniej przedstawione standardy jazzowe z atrakcyjnymi nagrodami ufundowanymi przez współpracujące z Dixie Company firmy Storck i Hama.

Każda kolejna edycja Małej Akademii Jazzu jest okazją nie tylko do znakomitej zabawy, ale także do przybliżenia arkanów „starego dobrego jazzu” w lekkiej formie i z przymrużeniem oka. Trzeba przyznać, że w dobie wszechwładnego internetu i uzależnienia od mediów elektronicznych znajduje się wielu młodych odbiorców spragnionych żywego kontaktu z muzyką jazzową.

Patronat medialny
Portal Miejski BiałystokOnline

1959 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39