Dla dzieci i dorosłych. Wygraj bilety do teatru [KONKURS]

2016.09.15 14:39
"Czerwony Kapturek" i "Lis" - zaproszenia na te dwa spektakle Białostockiego Teatru Lalek czekają w naszych dzisiejszych konkursach.
Dla dzieci i dorosłych. Wygraj bilety do teatru [KONKURS]
Fot: Krzysztof Bieliński
Wśród weekendowych spektakli jest "Lis"

Dwaj panowie, Muzyk - Krzysztof Bitdorf i Aktor - Ryszard Doliński, poprzez szlachetną błazenadę prowokują dziecięcą publiczność do współuczestniczenia w zabawie teatralnej. W roli Czerwonego Kapturka występuje Małgorzata Płońska. Spektakl wyreżyserował Karol Fischer. To propozycja dla dzieci.

Drugim tytułem jest "Lis" w reż. Piotra Tomaszuka, szefa Teatru Wierszalin - spektakl dla widzów dorosłych. To utrzymana w klimacie absurdu, pełna humoru opowieść o życiu, śmierci, sensie i bezsensie, widziana oczami wypatroszonego Lisa. Piotr Tomaszuk mówił przed premierą, że mamy tutaj do czynienia z sytuacją, w której ciało umarło, ale dusza jest nadal żywa. O życiu dowiedzieć się można wtedy więcej niż za życia.

Autorką tekstu sztuki jest Marta Guśniowska, współpracująca z BTL-em, a scenografię przygotowała Julia Skuratova z Litwy - jest również autorką scenografii do "Bieguna". Muzykę przygotował Piotr Nazaruk. W spektaklu występują: Ryszard Doliński w roli Lisa i Krzysztof Bitdorf w roli Lalkarza.

Mamy bilety na weekendowe spektakle: Konkursy

Repertuar Białostockiego Teatru Lalek

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1384 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39