Dla WOŚP pomaluje mieszkanie, rozwiezie paczki. Poseł Krajewski żadnej pracy się nie boi

2021.01.31 15:23
Poseł na Sejm RP Stefan Krajewski tradycyjnie postanowił wziąć udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W tym roku na aukcję zaoferował dość nietypową ofertę.
Dla WOŚP pomaluje mieszkanie, rozwiezie paczki. Poseł Krajewski żadnej pracy się nie boi
Fot: mat. prasowe
Poseł Stefan Krajewski

Poseł pracujący

Coraz większymi krokami zbliża się 29. finał Wielkiej Orkiestry Pomocy Świątecznej (WOŚP). W związku z tym wiele osób wystawia ciekawe przedmioty, oferuje różne zabiegi, a cały dochód zostaje przekazany na szczytny cel.

Na ciekawe rozwiązanie wpadł poseł Stefan Krajewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego (region podlaski). W tym roku złożył na aukcji internetowej nietypową ofertę - ośmiogodzinny dzień pracy, bo jak mówił żadnej się nie boi.

"Czas odczarować mit leniwych posłów, przechadzających się jedynie od sali plenarnej do kuluarów, zahaczających o bufet. Jako reprezentanci narodu jesteśmy tacy jak wszyscy i wielu z nas ma różne doświadczenia zawodowe. I jak każdy, nie wiemy do końca, jakie obowiązki czekają nas w przyszłości. Zostałem wychowany w przeświadczeniu, że pracy nie trzeba się bać. Dlatego grając z WOŚP do końca świata i jeden dzień dłużej oferuję Państwu cały, ośmiogodzinny dzień pracy w dowolnej uczciwej i legalnej profesji" - czytamy na aukcji posła.

Jaką prace może wykonać?

Stefan Krajewski zapowiedział, że może podjąć się każdej pracy, zarówno tej fizycznej. Może np. obsługiwać klientów w sklepie, odbierać telefony w biurze, rozwozić paczki, budować dom albo pomalować mieszkania. Może także np. dołączyć do nocnej zmiany w piekarni. Jednak ważne, aby do zleconych obowiązków nie były potrzebne specjalne uprawnienia.

"Ośmiogodzinny dzień pracy przy wykonywaniu zleconych mi obowiązków służbowych lub domowych. W czasie pracy, obok wykonywania w pocie czoła powierzonych mi zadań mogę opowiedzieć o tym jak wygląda życie parlamentarzysty, zdradzić kilka kuluarowych anegdot, czy po prostu – porozmawiać o życiu i wysłuchać Państwa problemów i wątpliwości. Najważniejsze będzie jednak sumienne wykonanie postawionych przede mną zadań. Bez ściemy! To jest cel tej licytacji" - pisze poseł Krajewski.

Termin wykonania zadania jest dowolny. Osoba, która wygra licytacje, może umówić się tydzień wcześniej na dogodny dla obu stron dzień. Aktualnie w licytację włączonych jest 14 osób, z czego najwyższa oferta sięga ponad 800 zł. Cały dochód zostanie przeznaczony na sprzęt medyczny dla chorych dzieci. Aukcja zakończy się 6 lutego.

Licytacja dostępna jest tu: Dzień pracy posła Krajewskiego.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1311 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39