Dlaczego kuratorium zamknęło kolonie terapeutyczne dla dzieci w Rajgrodzie?

2023.08.24 17:36
Kolonie terapeutyczne dla dzieci z niepełnosprawnościami w Rajgrodzie decyzją Kuratorium Oświaty w Białymstoku zostały zamknięte. Wszystko z powodu pisma jednego z byłych wychowawców. Zaniepokoiło go kilka kwestii.
Dlaczego kuratorium zamknęło kolonie terapeutyczne dla dzieci w Rajgrodzie?
Fot: FB - Ośrodek Knieja w Rajgrodzie
Ośrodek Knieja w Rajgrodzie

Decyzja wizytatorów o zamknięciu kolonii nastąpiła w środę. Organizatorzy otrzymali także od kuratorium nakaz zapewnienia dzieciom transportu w miejsce zamieszkania.

Wizytatorzy zauważyli na miejscu szereg nieprawidłowości. Wychowawców odwiedzili również policjanci, wykonując czynności w związku z prowadzonym postępowaniem sprawdzającym czy w Rajgrodzie nie doszło do złamania prawa.

Na teren ośrodka miała też zostać wezwana karetka pogotowia.

Turnus organizowany przez Centrum Diagnozy i Terapii Juvare w Ośrodku "Knieja" w Rajgrodzie miał potrwać od 15 do 25 sierpnia. Jednym z wyraźnych naruszeń sygnalizowanych przez wychowawcę miała być większa niż oficjalnie zadeklarowano, liczba uczestników, czyli dzieci z niepełnosprawnościami pochodzącymi z terenu całego kraju. W związku z tym uznano, że uczestnikom wypoczynku nie zapewniono należytego bezpieczeństwa i komfortu.

W czasie kontroli odnotowano także braki formalne w dokumentacji członków kadry odpowiadającej za swoich podopiecznych.

Kamil Pietraszko
24@bialystokonline.pl

942 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39