Dni Miasta Białegostoku. Promocja albumu "Białystok niezwykły" Piotra Mojsaka

2011.06.21 00:00
Fotografik Piotr Mojsak prezentuje swoje rodzinne miasto w sposób dotychczas niespotykany. Jego autorski album zawiera bowiem zdjęcia wykonane innowacyjną techniką HDR.
Dni Miasta Białegostoku. Promocja albumu "Białystok niezwykły" Piotra Mojsaka
Fot: materiały organizatora

Każda fotografia zachwyci bogactwem kolorów, głębią i nieosiągalnym dla tradycyjnych zdjęć poziomem detali. Technika HDR wymaga bowiem wykonania kilku różnych wersji tego samego obrazu, każdego z innymi parametrami ekspozycji, a następnie połączenia ich w jedną całość. Jest ona więc bardzo pracochłonna i wymaga więcej czasu, ale dla końcowego efektu warto jest go poświęcić. Fotografie wykonane w tej technice nabierają nowego tchnienia, są osadzone w rzeczywistości, ale jednocześnie od niej oderwane. Album wstępem opatrzył Andrzej Lechowski, dyrektor Muzeum Podlaskiego.

Piotr Mojsak urodził się i mieszka w Białymstoku. Z zamiłowaniem obserwuje i utrwala na zdjęciach lokalną architekturę. Od 15. roku życia zajmuje się fotografią. Uwielbia w nowatorski sposób ukazywać obraz rodzinnego miasta.

Promocja albumu wydanego przez Instytut Wydawniczy Kreator odbędzie się dziś o godz. 18 w Famie. Wstęp jest wolny. Patronujemy spotkaniu. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziecie tutaj.

Godzinę później Kreator będzie również promował swoje dwie inne nowe książki: "Opowieści białostockie" Jolanty Szczygieł-Rogowskiej i Olgi Gordiejew-Pobot oraz "Słońce na miedzy" Józefa Rybińskiego.

Spotkania organizowane są w ramach Dni Miasta Białegostoku, których jesteśmy patronem medialnym. Przed nami jeszcze m.in. koncert młodzieżowego chóru z Gruzji Mdzlevari w kinie Forum, występ Basi Trzetrzelewskiej na Rynku Kościuszki oraz koncert Orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej z udziałem solistów Grażyny Brodzińskiej i Rafała Bartmińskiego na Plantach.

Sprawdź szczegółowy program imprezy.

andy

1130 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39