Dni Miasta. Edyta Górniak zaśpiewała w deszczu, ale publika dopisała [ZDJĘCIA]

2018.06.24 09:50
Mimo deszczu i niskiej temperatury białostoczanie świętowali Dni Miasta na Rynku Kościuszki. W sobotni (23.06) wieczór wystąpili tam Edyta Górniak i Grzegorz Hyży.
Dni Miasta. Edyta Górniak zaśpiewała w deszczu, ale publika dopisała [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun
Edyta Górniak była gwiazdą Dni Białegostoku

Grzegorz Hyży i "Momenty"

Pierwszy na scenie pojawił się Grzegorz Hyży. Koncert rozpoczął od piosenki "Noc i dzień".

- Myśleliśmy, że nikt nie przyjdzie, bo podczas naszej próby padało - zwracał się do publiki, która szczelnie wypełniła plac pod sceną.

Zapowiedział utwór "Droga" - przyznał, że bardzo go lubi. Przedstawił Michała Czekałę, pochodzącego z Białegostoku menadżera artysty. Tym razem wystąpił w roli... basisty.

- Nasz basista miał wypadek, wjechał w niego pijany kierowca. Michał w 24 godziny nauczył się materiału i dzięki temu możemy dla was zagrać koncert - opowiadał Hyży.

Zabrzmiały utwory "To jeszcze nie koniec" i ballada "Ocean". Na finał artysta i towarzyszący mu zespół wykonali mocny, rock'n'rollowy "Losing game".

Bisy były przebojowe. "O pani!" Hyży odśpiewał wspólnie z publiką. Żartował, że z maszyny losującej może wybrać jeszcze jeden utwór. Padło na "Pod wiatr".

Edyta Górniak w deszczu

Po koncercie Grzegorza Hyżego rozpadało się na dobre. Na Rynku Kościuszki przybywało parasolek i czuło się oczekiwanie na występ gwiazdy - Edyty Górniak.

- Obchodzimy imieniny Jana Klemensa Branickiego - założyciela naszego miasta - przypominał pomiędzy koncertami ze sceny Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. - Kto modlił się o deszcz? - pytał retorycznie. - Deszcz nie przeszkodził nam jednak zgromadzić się tu tak licznie.

Edyta Górniak rozpoczęła swój występ od znanego przeboju "Jestem kobietą", który wykonała w nowej aranżacji.

- Dobry wieczór, Białystok! - przywitała fanów. - Nie poszliście jeszcze mimo deszczu i niskiej temperatury? Bardzo dziękuję za zaproszenie. Tańczcie, jeśli będzie wam za zimno - doradzała.

Edyta Górniak dziękowała też za miłe przyjęcie - wspominała również o tym podczas krótkiej rozmowy w programie "Dzień dobry TVN".

Podczas koncertu nie mogło zabraknąć "Andromedy". Z kolei "Kasztany" artystka odśpiewała razem z publiką. W pewnym momencie zdecydowała się nawet zejść do widzów. Kwiaty wręczył gwieździe prezydent miasta, a Górniak zaintonowała "Co mi Panie dasz" – cover z repertuaru grupy Bajmu.

W niedzielę (24.06) finał Dni Białegostoku. W programie są m.in. Białostocki Jarmark Świętojański, potańcówka, wręczenie Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku oraz koncert muzyki barokowej, mapping i pokaz mody w Pałacu Branickich.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

843 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39