Dni Sztuki Współczesnej już za rogiem. Zobacz co będzie się działo! [PROGRAM]

2024.05.16 17:39
Wielkimi krokami nadchodzi jedno z czołowych białostockich wydarzeń, czyli Dni Sztuki Współczesnej. W tym roku odbywa się już jego 38. edycja. W tym roku w harmonogramie znalazły się spektakle teatralne, pokazy filmowe, koncerty i nie tylko.
Dni Sztuki Współczesnej już za rogiem. Zobacz co będzie się działo! [PROGRAM]
Fot: Materiały prasowe

Dni Sztuki Współczesnej to największe tego typu wydarzenie w naszym regionie, gromadzące różnorodne dziedziny sztuki współczesnej. W tym roku, pod hasłem "Have no fear!" festiwal rozpocznie się w poniedziałek (20 maja) spektaklem teatralnym "Przemiana" prezentowanym przez Nowy Teatr z Warszawy. Sztuka oparta jest na twórczości Franza Kafki. Na scenie będzie można zobaczyć aktora Bartosza Bielenia.

Wtorek (21 maja) zostanie poświęcony otwarciu wystawy plakatów "Nie pokój" Szymona Szymankiewicza. Artysta w swojej twórczości porusza aktualne problemy społeczne, nie unikając kontrowersji i ukazując pogłębiające się podziały w polskim społeczeństwie. Środa (22 maja) to czas na kolejny spektakl Nowego Teatru z Warszawy. Tego dnia zaprezentowana zostanie sztuka "Wstyd" będąca opowieścią o trzech pokoleniach kobiet z jednej rodziny, borykających się z dziedzicznością wstydu. Tego dnia odbędzie się również koncert "Miniatury" z udziałem Michała Jacaszka, Jerzego Osiennika i Siarheia Krauczhanki.

Czwartek (23 maja) rozpocznie się performansem "Błogo" Ramony Nagabczyńskiej, eksplorującym doświadczenie ciąży. Następnie zaprezentowany zostanie film dokumentalny "20 dni w Mariupolu", opowiadający o tragedii Mariupola. Piątek (24 maja) przyniesie debatę na temat "Kultura odwagi: Czy sztuka ma siłę wzmacniania?". Wieczorem natomiast zostanie zaprezentowany spektakl "Zbrodnia i kara. Z powodu zbrodni Rosjan, których nie potrafimy zrozumieć", który porusza temat zbrodni rosyjskich popełnianych obecnie w Ukrainie.

W sobotę (25 maja) zostaną zaprezentowane performansy: "BIM BAM BOM TV" oraz "Void/Pustka". Wieczorem wystąpi zespół King No-One, któremu supportować będzie białostocka grupa La Venders. Niedzielę (26 maja) otworzy spektakl "Dziewczyny" produkcji Komuna/Warszawa połączony ze spotkaniem z twórczyniami. Festiwalowe wydarzenia zamknie sztuka "Trzy epizody z życia rodziny", poruszająca temat przemocy domowej.

38. Dni Sztuki Współczesnej wystartują w poniedziałek (20 maja) i potrwają do niedzieli (26 maja).

Portal BiałystokOnline jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji: 38. Dni Sztuki Współczesnej

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1521 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39