Do Białegostoku zawitają cenne puchary. Rozegrany zostanie też charytatywny mecz

2024.02.14 11:16
W najbliższą niedzielę (18.02) przeprowadzone zostanie charytatywne wydarzenie sportowe, podczas którego zbierane będą pieniądze na rzecz fundacji Naszpikowani. W planach jest specjalny siatkarski mecz, a dodatkową atrakcją mają być wywalczone przez reprezentację Polski trofea.
Do Białegostoku zawitają cenne puchary. Rozegrany zostanie też charytatywny mecz
Fot: REA BAS Białystok (Facebook)

Wyjątkowe puchary na wyciągnięcie ręki

Przed fanami siatkówki nie lada gratka. W stolicy Podlasia pojawią się cenne, siatkarskie puchary, które zobaczyć będzie można w piątek, niedzielę i poniedziałek. W pierwszym i drugim terminie zostaną one ulokowane w Szkole Podstawowej nr 50 (ul. Pułaskiego), gdzie w piątek rozegrany zostanie ligowy pojedynek REA BAS-u, a w niedzielę dojdzie do skutku mecz charytatywny, natomiast w poniedziałek trofea znajdą się w holu Urzędu Miasta w Białymstoku.

- Szykuje się wielkie wydarzenie. Postanowiliśmy wraz zarządem REA BAS-u Białystok przybliżyć naszych kibiców, społeczność miasta i województwa podlaskiego do sukcesów siatkarskich. 16 lutego wprowadzamy dwa bardzo cenne trofea, niezwykle ważne dla społeczności siatkarskiej i naszej reprezentacji w siatkówce mężczyzn. Będzie to puchar za zdobycie Ligi Narodów oraz puchar za zdobycie mistrzostwa Europy, który po kilkunastu latach wrócił do Polski. Chcemy tutejszej społeczności przybliżyć sukcesy naszych reprezentantów, chcemy pokazać, jak wyglądają takie trofea. Jednocześnie pragniemy w ten sposób zachęcić do interesowania się siatkówką także tych, którzy aż tak bardzo nie żyją akurat tą dyscypliną sportu. Puchary będzie można obejrzeć w Szkole Podstawowej nr 50 już w najbliższy piątek przy okazji naszego meczu rozgrywanego w ramach 23. kolejki Tauron 1. Ligi mężczyzn. Podejmiemy tego dnia SMS PZPS Spała i powalczymy o to, by przybliżyć się do czołowej "8". Mam nadzieję, że te puchary przyciągną jak najwięcej kibiców - mówi Joanna Szeszko, prezes REA BAS-u.

Cel zbiórki? Wsparcie ośrodka w Rogowie

Z kolei w niedzielę dojdzie do skutku charytatywny pojedynek między drużyną BAS-u wspartą uczniami SP 50 a Samorządowcami i Przyjaciółmi BAS-u. W tej drugiej ekipie wystąpią m.in. Tomasz Frankowski, Jarosław Grodzki, Denis Dawidziuk, a także prezes fundacji Naszpikowani Rafał Dubiejko.

- Chciałbym serdecznie podziękować za wszelkie takie inicjatywy. Fundacja działa bardzo prężnie i jesteśmy szczęśliwi, że miasto i radni wspierają takie właśnie wydarzenia. Pieniądze, które zostaną zebrane, będą przekazane na ośrodek, który działa od dwóch lat w Rogowie pod nazwą "Mój kolorowy AUTentYZM" - informuje Paweł Skowroński, członek zarządu fundacji Naszpikowani.

Charytatywny mecz rozpocznie się w niedzielę o godz. 11.30, ale już od godz. 10.00 całe rodziny będą miały okazję wziąć udział w szeregu atrakcji. Planowane są zajęcia sportowe i kreatywne, ale nie zabraknie też innych niespodzianek.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1213 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39