Do kilku podlaskich miejscowości zawitają zabytkowe auta

2018.05.24 15:23
Rajd Pojazdów Zabytkowych "Wrota Podlasia" - tak nazywa się impreza, która już w najbliższy piątek (25.05) będzie miała swoją inaugurację. Wydarzenie przybierze formę objazdowej wystawy.
Do kilku podlaskich miejscowości zawitają zabytkowe auta
Fot: pixabay.com

Rajd pojazdów zabytkowych? A może muzeum na kołach? Zbliżające się wydarzenie organizowane przez CAAR Polska to i jedno, i drugie. Ok. 30 leciwych już pojazdów (najstarsze mają ponad 80 lat) ruszy w podróż, by ukazać mieszkańcom województwa podlaskiego uroki zabytkowej motoryzacji. Chodzi tu bowiem nie o sportową rywalizację, a o demonstrację wyjątkowych aut na drogach publicznych. Uczestnicy wychodzą po prostu z założenia, że eksponaty - bo tak chyba można nazwać niektóre maszyny - powinny cieszyć oczy nie tylko ich właścicieli, ale też innych fanów motoryzacji.

Całe wydarzenie potrwa od piątku do niedzieli. Rozpocznie je zwiedzanie Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie, gdzie wszystkie biorące udział w rajdzie auta zostaną ustawione pod jedną z zabytkowych chat. Potem zaplanowano spotkanie historii motoryzacji z nowoczesną technologią w firmie AC przy ul. 42. Pułku Piechoty w Białymstoku.

W sobotę pojazdy zaparkowane będą na głównym placu Tykocina koło pomnika Stefana Czarneckiego, po czym kolumna samochodów ruszy w kierunku Carskiej Drogi, by następnie pojawić się w Choroszczy pod Muzeum Wnętrz Pałacowych, gdzie również zaplanowany jest kolejny postój i następna wystawa perełek dawnej motoryzacji.

Rajd zakończy się w niedzielę. Impreza tego dnia ponownie zawita do Tykocina, ale tym razem nietuzinkowe maszyny ustawią się na dziedzicu miejscowego zamku.

Szczegóły i dokładny program imprezy: Rajd Pojazdów Zabytkowych "Wrota Podlasia"

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1154 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39