Do końca kwietnia potrwają utrudnienia na ulicy Hetmańskiej niedaleko Auchan. Dlaczego?

2024.02.20 07:22
Uwaga na prace drogowe wykonywane w popularnej lokalizacji w Białymstoku. Wiążą się z nimi utrudnienia dla kierowców.
Do końca kwietnia potrwają utrudnienia na ulicy Hetmańskiej niedaleko Auchan. Dlaczego?
Fot: JF

Po ostatnim weekendzie mogłoby się wydawać, że nadchodzi wiosna, ale... w poniedziałek zaczął padać śnieg. Na szczęście to tylko chwilowe zawirowania pogodowe i już niebawem zobaczymy na termometrach nawet powyżej 10 stopni Celsjusza. Takie warunki sprzyjają pracom zewnętrznym, dlatego też na przykład drogowcy wzięli się za supraskie drogi
(szczegóły: Remonty dróg w Supraślu czas start. W ponad 20 lokalizacjach) czy za białostockie zatoki autobusowe (szczegóły: Zatoki autobusowe w remoncie do końca lutego. Gdzie przeniesiono przystanki?). Nie brakuje też remontów w innych częściach województwa podlaskiego.

Teraz Zarząd Dróg Miejskich w Białymstoku poinformował o utrudnieniach, z którymi kierowcy będą się zmagać 2,5 miesiąca - od wtorkowego (20 lutego) popołudnia, a dokładniej od godziny 14.00, aż do końca kwietnia.

Gdzie one wystąpią? Na ulicy Hetmańskiej - na odcinku od ulicy Promiennej do skrzyżowania ulic: Zwycięstwa - Wierzbowa - aleja Jana Pawła II.

Na czym będą polegały? Na miejscowym zawężeniu jezdni, co wcale nie jest "mało znaczące", w rejonie tym bowiem ruch jest naprawdę spory i trudno jest przejechać, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Jaki jest powód utrudnień? Utrudnienia te związane są z budową sygnalizacji świetlnej na ulicy Hetmańskiej, na przejściu dla pieszych w rejonie centrum handlowego Auchan.

Co ważne, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych termin występowania powyższych niedogodności może ulec zmianie.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl
880 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39