Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko dyrektorowi Teatru TrzyRzecze

2015.06.30 00:00
Białostocka prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dyrektorowi Teatru TrzyRzecze. Śledczy zarzucają mężczyźnie oszustwa na kwotę ponad 700 tys. zł.
Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko dyrektorowi Teatru TrzyRzecze
Fot: Anna Dycha

Sprawa dotyczy oszustw dyrektora Teatru TrzyRzecze na kwotę 350 tys. zł. Większość z nich to zarzuty, w których poszkodowanymi są prywatne przedsiębiorstwa. Zdaniem śledczych, nie otrzymały one pieniędzy za wydane towary. Jedna sprawa dotyczy banku. Zarzuty dotyczą działalności biznesowej mężczyzny, którą prowadził przed kilkoma laty. W ostatnich miesiącach lista zarzutów rozszerzyła się o dodatkowych sześć. Dyrektor Teatru TrzyRzecze miał wyłudzić ponad 100 tys. zł od Fundacji Batorego. Sama fundacja temu zaprzecza, argumentując, że stowarzyszenie wygrało konkurs. Zwrot, jakiego domaga się fundacja, wynika z tego, że pieniądze zostały wydane niezgodnie z zasadami programu.

Przypomnijmy, że prokuratura od początku spawy podkreśla, że zarzuty nie dotyczą działalności Teatru TrzyRzecze. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Białystok-Północ. Co ciekawe, to ta sama prokuratura, która umorzyła w 2013 roku postępowanie w sprawie namalowania znaku na jednym z budynków w mieście, interpretując nazistowski symbol jako powszechnie stosowany symbol szczęścia i pomyślności w hinduizmie.

Teatr TrzyRzecze mieścił się przy ul. Młynowej w Białymstoku (obecnie przeniósł się do Warszawy).

Wraz z dyrektorem Teatru TrzyRzecze są oskarżone jeszcze dwie inne osoby. One również nie przyznają się do zarzutów.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1547 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39