Dodatkowe ubezpieczenie samochodu – czy mogę je dokupić?

2023.03.10 10:46
Ubezpieczenie samochodu można podzielić na dwie kategorie: ubezpieczenie obowiązkowe i dodatkowe ubezpieczenie dobrowolne. Obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne to OC – brak ważnej polisy stwierdzony podczas kontroli policyjnej wiąże się z wysoką karą. Oprócz OC istnieje szereg dobrowolnych form zabezpieczenia kierowcy i jego pojazdu przed finansowymi następstwami losowych zdarzeń, wśród nich AC, NNW czy assistance. 
Dodatkowe ubezpieczenie samochodu – czy mogę je dokupić?

Formy dodatkowego ubezpieczenia samochodu
 
Dodatkowe ubezpieczenie pojazdów mechanicznych może mieć różne oblicza. Klient ma możliwość zakupu samego AC (Auto Casco), AC wraz z OC, a także opcję ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz kilka wariantów assistance.

Klientów często interesuje także dodatkowe ubezpieczenie samochodu na wyjazd za granicę, czyli tzw. Zielona Karta. Obowiązuje ona w krajach nienależących do Unii Europejskiej – posiadanie polisy jest tam konieczne.

Najpopularniejsze ubezpieczenia – przed czym chronią?
 
Ubezpieczenie samochodu w wersji rozbudowanej to możliwość dodatkowej ochrony w postaci AC, NNW oraz Car Assistance.

Auto Casco, czyli popularne AC, to dodatkowe ubezpieczenie na wypadek m.in. kradzieży czy uszkodzenia samochodu. Jest ono dostępne w kilku wariantach, zależnie od wieku naszego auta. W ramach Auto Casco można bezgotówkowo dokonać naprawy samochodu w stacji serwisowej współpracującej z ubezpieczycielem lub otrzymać zwrot za naprawę auta w miejscu wybranym przez kierowcę.

NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, które zapewnia wypłatę świadczeń finansowych, jeśli kierowca lub pasażer doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu, złamał lub zwichnął koniczynę albo gdy nastąpił zgon jednego z ubezpieczonych uczestników wypadku. Ochrona NNW najczęściej dotyczy Polski i innych krajów europejskich.

Car Assistance to kolejne dobrowolne ubezpieczenie, które gwarantuje wsparcie podczas trudności zaistniałych w związku z użytkowaniem samochodów na drodze. W zależności od wariantu Car Assistance może być dodatkowym zabezpieczeniem samochodu nie tylko na terytorium naszego kraju, ale także zapewniające ochronę podczas wyjazdu za granicę.

Assistance to wsparcie 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Dostępne jest w kilku wariantach i najczęściej przydaje się, kiedy na skutek awarii pojazdu trzeba skorzystać z usługi holowania, naprawić samochód (szczególnie z dala od miejsca zamieszkania) czy dostarczyć kierowcy samochód zastępczy, a nawet zapewnić hotel w trakcie naprawy samochodu. Szczegółowy zakres ubezpieczenia Car Assistance zależy od treści konkretnej umowy.
 
Jak zakupić dodatkowe ubezpieczenie?
 
Dodatkowe ubezpieczenie samochodu można zakupić tradycyjnie, umawiając się z agentem lub przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Umowa online może zostać zawarta na przykład za pośrednictwem serwisu internetowego banku lub jego aplikacji mobilnej. Korzystanie z tej formy daje możliwość porównania ofert kilku firm ubezpieczeniowych i wyboru najkorzystniejszego dla danego pojazdu wariantu. 

Przejrzyste formularze pozwolą nam nie tylko na skalkulowanie ofert, ale i na natychmiastowy zakup polisy, nawet z półrocznym wyprzedzeniem! Dokument można tradycyjnie wydrukować lub w razie konieczności okazać na nośniku elektronicznym – będzie widoczny na naszym koncie na stronie bankowości elektronicznej lub w zakładce w aplikacji mobilnej.

Skorzystaj ze strony internetowej Banku PKO BP, żeby zakupić polisę, która zawiera dodatkowe ubezpieczenie samochodu. Sprawdź na https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/ubezpieczenia/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-samochodu/

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]

439 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39