Drogowcy na Lipowej i wiadukcie Dąbrowskiego. Będą utrudnienia

2012.03.12 00:00
Od dziś (12.03) będzie całkowicie zamknięty dla ruchu odcinek ul. Lipowej od ul. Waryńskiego do ul. Przejazd. Drogowcy rozpoczną też prace drogowe na wiadukcie.
Drogowcy na Lipowej i wiadukcie Dąbrowskiego. Będą utrudnienia
Fot: Urząd Miejski w Białymstoku
Skwer przy księgarni Technicznej

W związku z budową nawierzchni ulicy Lipowej zostanie wyłączony z ruchu jej odcinek od ul. Waryńskiego do ul. Przejazd. Na odcinku od Placu Niepodległości do ul. Przejazd i od ul. Częstochowskiej do ul. Waryńskiego możliwy będzie wjazd tylko dla mieszkańców oraz służb komunalnych.

Według zapowiedzi magistratu, utrudnienia na tym fragmencie potrwają do 20 maja. Natomiast cały remont zakończy się w tym roku. Po jego zakończeniu Lipowa nabierze prawdziwie reprezentacyjnego charakteru, podobnego do Rynku Kościuszki i ul. Kilińskiego.

Zostanie zwężona jezdnia, dzięki temu powstanie ścieżka rowerowa i będą poszerzone ciągi piesze. Ulica na całej długości zostanie wyłożona kostką i płytami granitowymi. Wzdłuż będą nasadzone odporne na miejskie zanieczyszczenia lipy, a pod nimi powstanie specjalny system nawadniania. Zaplanowano również place z elementami małej architektury: fontannami, rzeźbami miejskimi czy ławkami oraz stylowe oświetlenie i iluminacje reprezentacyjnych kamienic.

Prace na ul. Lipowej to nie jedyne, które rozpoczynają się wraz z początkiem tego tygodnia. Kolejny, na szczęście ostatni, rok z rzędu drogowcy będą zajmować wiadukt Dąbrowskiego. W związku z przebudową węzła Dąbrowskiego od dziś, od godz. 17.00 do końca maja zostanie wyłączona z ruchu łącznica z ul. Poleskiej w ul. Dąbrowskiego.

E.S.

1750 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39